Արցախից Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ ուղևորվող անձինք կջերմաչափվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ և քննարկել կորոնավիրուսով պայմանավարված առկա իրավիճակը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստում նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
«Փառք Աստծո, մինչ այս պահը Արցախում չունենք վարակվածության դեպք: Կոչ անենք մեր քաղաքացիներին Արցախից Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ ուղևորվել միայն բացառիկ անհարժեշտության դեպքում»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետը տեղեկացրեց, որ անցագրային կետերում երկու կողմերից ուղևորվող քաղաքացիների ջերմաչափում կանցկացվի: Ջերմություն ունենալու պարագայում քաղաքացիները կվերադառնան իրենց բնակության վայրերը:
Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում2020թվականիմարտի 16-ից, ժամը 18:30-ից սկսած մինչև 2020 թվականի ապրիլի 14-ը, ժամը 17:00-նհայտարարվել է արտակարգ դրություն

People traveling from Artsakh to Armenia and vice versa to be screened for fever
YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan today held a telephone conversation with President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan during which they discussed the current situation caused by the novel coronavirus, the Armenian PM said during today’s emergency meeting of the Cabinet.
“Thanks God, as of this moment there are no coronavirus cases in Artsakh. But we urge our citizens to travel from Armenia to Artsakh and vice versa only in case of strict necessity”, Pashinyan said.
He informed that the citizens traveling from Armenia to Artsakh and vice versa will be screened for fever at checkpoints. In case of having fever the citizens will be send back to their residence places.
The Armenian government approved today the bill on declaring 30-day state of emergency over the novel coronavirus.
So far, the total number of confirmed coronavirus cases in Armenia is 30, one patient has recovered.