Արցախից Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ ուղևորվող անձինք կջերմաչափվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանի հետ և քննարկել կորոնավիրուսով պայմանավարված առկա իրավիճակը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ կառավարության արտահերթ նիստում նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
«Փառք Աստծո, մինչ այս պահը Արցախում չունենք վարակվածության դեպք: Կոչ անենք մեր քաղաքացիներին Արցախից Հայաստան և հակառակ ուղղությամբ ուղևորվել միայն բացառիկ անհարժեշտության դեպքում»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
ՀՀ վարչապետը տեղեկացրեց, որ անցագրային կետերում երկու կողմերից ուղևորվող քաղաքացիների ջերմաչափում կանցկացվի: Ջերմություն ունենալու պարագայում քաղաքացիները կվերադառնան իրենց բնակության վայրերը:
Հայաստանի Հանրապետության ամբողջ տարածքում2020թվականիմարտի 16-ից, ժամը 18:30-ից սկսած մինչև 2020 թվականի ապրիլի 14-ը, ժամը 17:00-նհայտարարվել է արտակարգ դրություն

На КПП между Арменией и Арцахом гражданам будут измерять температуру
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел телефонный разговор с президентом Республики Арцах Бако Саакяном и обсудил текущую ситуацию с коронавирусом. Как сообщает Арменпресс, Никол Пашинян заявил об этом на внеочередном заседании правительства Армении.
«Слава Богу, у нас пока нет случаев заражения в Арцахе. Мы призываем наших граждан ехать из Арцаха в Армению и наоборот только в случае крайней необходимости», - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр Армении сообщил, что на контрольно-пропускных пунктах будет измерена температура граждан, пересекающих границу. В случае наличия высокой температуры граждане будут возвращены в места их проживания.