Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի թիվը հասել է 30-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում մարտի 16-ի ժամը 08:00-ի դրությամբ կա կորոնավիրուսի հաստատված ևս 2 դեպք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը: «Նրանցից մեկը փոխկապակցված է «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված է եղել։ Մյուս դեպքը փոխկապակցված է երեկ երեկոյան հաստատված 2դեպքի հետ։ Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 30 դեպք, որոնցից 1-ը՝ առողջացած»,-նշել է Արսեն Թորոսյանը։
Հայաստանում կորոնավիրուսի հաստատված առաջին դեպքը գրանցվել էր մարտի 1-ին: Քաղաքացին Հայաստան էր եկել Իրանից: Նա արդեն ապաքինվել է և դուրս է գրվել:

YEREVAN, MARCH 16, ARMENPRESS. Two more novel coronavirus cases have been diagnosed in Armenia, bringing the total number of infections since March 1 to 30, Healthcare Minister Arsen Torosyan said early Monday morning.
He said one of the new cases is a direct contact of an earlier confirmed case and was quarantined from the beginning. “The other case is connected with the two cases confirmed yesterday evening,” Torosyan said, adding that the total number of recorded infections is 30, with one having recovered.