Արցախի Նախագահը հրավիրել է կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելմանը նվիրված խորհրդակցություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 15-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, խորհրդակցության ժամանակ վերլուծվել է համաճարակային իրավիճակը հանրապետությունում եւ վարակի դեմ պայքարի ուղղությամբ անցկացվող միջոցառումները:
Երկրի ղեկավարը մեկ անգամ եւս ընդգծել է բոլոր կանխարգելիչ միջոցների ձեռնարկման եւ քաղաքացիների տեղեկացվածության բարձրացման անհրաժեշտությունը՝ որպես կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող նշանակալի գործոն:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Бако Саакян провел рабочее совещание по предотвращению распространения нового коронавируса
15 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян провел рабочее совещание, на котором были обсуждены работы по предотвращению распространения в республике нового коронавируса.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, на совещании были проанализирована эпидемиологическая обстановка в республике и мероприятия, проводимые в рамках борьбы против вируса.
Глава государства вновь подчеркнул необходимость проведения всех профилактических мер и повышения информированности граждан, как существенного фактора по противодействию распространения коронавируса.
В совещании приняли участие госминистр Республики Арцах Григорий Мартиросян, секретарь Совета безопасности Аршавир Гарамян, другие должностные лица.