Արցախի Նախագահը հրավիրել է կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելմանը նվիրված խորհրդակցություն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 15-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի տարածման կանխարգելման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, խորհրդակցության ժամանակ վերլուծվել է համաճարակային իրավիճակը հանրապետությունում եւ վարակի դեմ պայքարի ուղղությամբ անցկացվող միջոցառումները:
Երկրի ղեկավարը մեկ անգամ եւս ընդգծել է բոլոր կանխարգելիչ միջոցների ձեռնարկման եւ քաղաքացիների տեղեկացվածության բարձրացման անհրաժեշտությունը՝ որպես կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելող նշանակալի գործոն:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանը, Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արշավիր Ղարամյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh convenes meeting on preventing coronavirus
STEPANAKERT, MARCH 15, ARMENPRESS. President of Artsakh Bako Sahakyan convened a meeting with government officials to discuss the ongoing countermeasures aimed at preventing the spread of the novel coronavirus in the country.
As of March 15th, there are no cases of the novel coronavirus in Artsakh.
During the meeting the officials analyzed the situation and the preventive measures which are being taken.
President Sahakyan emphasized the need of heightened countermeasures and raising awareness among the population as a significant factor of preventing the spread of the virus.
State Minister Grigory Martirosyan, Secretary of the Security Council Arshavir Gharamyan and other government officials were in attendance of the meeting.