Հայաստանում կորոնավիրուսով հիվանդների թիվը հասավ 13-ի
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակման 5 նոր դեպք է հաստատվել։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ուղիղ եթերի միջոցով հայտնեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ծաղկաձորի «Գոլդել փելես» հյուրանոցում մարտի 1-ից մեկուսացված 31 քաղաքացիներից 28-ի մոտ կորոնավիրուսի առկայություն չի հաստատվել, նրանք կարող են տուն գնալ: Նրանցից 2-ի մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսը, և ևս մեկ հոգի` նրանցից մեկի ընտանիքի անդամը, ով այս ընթացքում շփում է ունեցել, կմնա մեկուսացման մեջ, այսինքն` նրանցից երկուսը, որոնց մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսը, կգնան հիվանդանոց, մեկը կմնա մեկուսացման մեջ», - մանրամասնեց վարչապետը:
Նա հայտնեց նաև, որ ևս 3 քաղաքացու մոտ է ախտորոշվել կորոնավիրուս, նրանցից երկուսը մասնակից են եղել Էջմիածնում կայացած նշանդրեքին։ Վարչապետը հայտնեց, որ նրանք մեկուսացված քաղաքացիների թվում են։
«Ինչպես նաև կա ևս մեկ քաղաքացի, ով եկել է Ֆրանսիայից, նրա մոտ ևս հաստատվել է կորոնավիրուս։ Ընդհանուր կա 13 հաստատված դեպք, 13-ի մեծամասնությունը Էջմիածնի հայտնի նշանդրեքի մասնակիցներն են», - ամփոփեց Նիկոլ Փաշինյանը:

5 more coronavirus cases registered in Armenia, bringing total number to 13
YEREVAN, MARCH 13, ARMENPRESS. 5 more people have been tested positive for novel coronavirus in Armenia, ARMENPRESS reports Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan said in a Facebook Live.
''28 of the 31 people isolated in Tsakhkadzor's ''Golden Palace'' since March 1 have been tested negative for coronavirus and they can go home. Coronavirus has been confirmed for 2 of the isolated people and one more person, the family member of one of them, who had an interaction during this period, will remain in isolation. This means that the two people with confirmed coronavirus will be hospitalized, while the other one will remain in isolation'', the PM said.
He also informed that 3 other citizens have been tested positive for coronavirus. 2 of them participated in an engagement ceremony in Etchmiadzin city and had been isolated days ago. ''There is also another citizen who came from France. He is also tested positive for coronavirus. The total number of coronavirus-infected citizens is 13. Most of them are participants of the engagement ceremony in Etchmiadzin'', Pashinyan said.