Իրանում գրանցվել Է կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան ութ հազար դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանը կորոնավիրուսով վարակման արդեն ավելի քան 8 հազար դեպք Է գրանցել, 291 մարդ մահացել Է: Այդ մասին հայտնել Է Իրանի առողջապահության նախարարի խորհրդական Ալի Ռըզա Վահաբզադեն, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Անցած օրվա ընթացքում հայտնաբերվել Է կորոնավիրուսով վարակման 881 նոր դեպք: Վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել Է 8042-ի: Վերջին 24 ժամվա ընթացքում մահացել Է 54 մարդ, ընդհպանուր առմամբ մահացածների թիվը հասել Է 291-ի»,-գրել Է նա Twitter-ում: Մեկ օրում մահացածների թվի աճն ամենամեծն Է դարձել փետրվարի 19-ից ի վեր, երբ Իրանի իշխանություններն առաջին անգամ հայտնեցին կորոնավիրուսի մասին: Նույն այս տեղեկատվությունը IRINN հեռուստաալիքի եթերում հնչեցրել Է առողջապահության նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Քիանուշ Ջահանփուրը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Иране зафиксировали более восьми тысяч случаев коронавируса
Иранзафиксировал уже более 8 тысяч случаев заражениякоронавирусом, 291 человек скончался, сообщил советник министра здравоохранения Ирана Али Реза Вахабзаде.
"За прошедший день было выявлен 881 новый случай заражения коронавирусом. Общее число заражений достигло 8042. За прошедшие сутки число скончались 54 человека, в общей сложности число жертв достигло 291", - написал он в Twitter,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Рост числа жертв за сутки стал наибольшим с 19 февраля, когда власти Ирана впервые сообщили о коронавирусе.
Ту же информацию в эфире телеканала IRINN озвучил официальный представитель минздрава Киануш Джаханпур.