Արցախի Նախագահը պետական պարգեւներ եւ պատվավոր կոչումների վկայականներ է հանձնել մի խումբ անձանց
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 5-ին պետական պարգեւներ եւ պատվավոր կոչումների վկայականներ է հանձնել հանրապետության կենսագործունեության տարբեր բնագավառներում հաջողություններ արձանագրած մի խումբ անձանց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, շնորհավորելով ներկաներին՝ Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ նրանք տարբեր ոլորտներ են ներկայացնում եւ իրենց երկարամյա բեղմնավոր աշխատանքով մեծապես նպաստում են մեր պետության զարգացմանը:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ պետությունն արժեւորում եւ գնահատում է նրանց հայրենանվեր գործունեությունը՝ վստահություն հայտնելով, որ այսուհետ եւս նրանք կշարունակեն աշխատել նույն եռանդով եւ արդյունավետությամբ:

Президент Арцаха вручил государственные награды и свидетельства о почетных званиях
Президент Республики Арцах Бако Саакян 5 марта вручил государственные награды и свидетельства о почетных званиях группе лиц, добившихся успехов в разных сферах жизнедеятельности республики.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Арцаха, поздравив присутствующих, Бако Саакян отметил, что они представляют разные сферы и своей многолетней плодотворной работой содействуют развитию нашей республики.
Глава государства подчеркнул, что государство ценит их патриотическую деятельность, выразив уверенность, что они и впредь продолжат работать с той же энергией и эффективностью.