Իրանում կորոնավիրուսով վարակված բարձրաստիճան պաշտոնյա Է մահացել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանում մարտի 2-ին մահացել Է Նպատակահարմարության խորհրդի (Իրանի բարձրագույն ղեկավարությանն առընթեր խորհրդակցական մարմին) անդամ Մոհամադ Միրմոհամադին: Այդ մասին հայտնել Է Fars գործակալությունը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մահվան ստույգ պատճառը չի նշվում: Սակայն գործակալությունը հայտնում Է, որ ավելի վաղ պաշտոնյայի մոտ կորոնավիրուս Էր հայտնաբերվել: Մարտի 1-ի երեկոյան նա հոսպիտալացվել Էր Թեհրանում: Միրմոհամադին 72 տարեկան Էր: Իր կյանքի ընթացքում նա երկու անգամ Ղոմի նահանգից ընտրվել Է Իրանի Մեջլիսի (խորհրդարանի) պատգամավոր: Իրանի առողջապահության նախարարությունը փետրվարի 19-ին հայտնել Էր երկրում նոր կորոնավիրուսով վարակման առաջին դեպքերի մասին: Վարակվածները հայտնաբերվել են Ղոմ քաղաքում: Պաշտոնական տեղեկատվության համաձայն, Իրանում վարակվածների թիվը կազմում Է 978, գրանցվել Է մահվան առնվազն 54 դեպք, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Иране умер высокопоставленный чиновник, заразившийся коронавирусом
Член Совета по целесообразности (совещательный орган при высшем руководителе Ирана) Мохаммад Мирмохаммади умер в понедельник. Об этом сообщает агентствоFars.
Точная причина смерти не называется. Однако агентство отмечает, что ранее у чиновника был обнаружен коронавирус. 1 марта вечером он был госпитализирован в Тегеране,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Мирмохаммади было 72 года. За свою жизнь он дважды избирался депутатом Меджлиса (парламента) Ирана от провинции Кум.
Минздрав Ирана 19 февраля сообщил о первых в стране случаях заражения новым коронавирусом. Инфицированные были выявлены в городе Куме. По официальной информации, число случаев заражения в Иране составляет 978, при этом зафиксировано по меньшей мере 54 летальных исхода.