Ինդոնեզիայում հայտնաբերել են կորոնավիրուսով վարակման առաջին երկու դեպքը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինդոնեզիայում հայտնաբերել են COVID-19 նոր կորոնավիրուսով վարակման առաջին երկու դեպքը: Այդ մասին հայտնել Է Jakarta Post թերթը՝ վկայակոչելով երկրի նախագահ Ջոկո Վիդոդոյին, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինդոնեզիայի ղեկավարի խոսքով՝ կորոնավիրուս Է հայտնաբերվել 64-ամյա մի կնոջ եւ նրա 31-ամյա դստեր մոտ: Նրանք շփվել են Ճապոնիայի մի քաղաքացու հետ, որի մոտ կորոնավիրուս Էր հայտնաբերվել փետրվարի 27-ին Մալայզիայում այն բանից հետո, երբ նա ամսվա սկզբին այցելել Էր Ինդոնեզիա: Ինդոնեզիայի առողջապահության նախարարության ղեկավար Ագուս Փութրանթոյի խոսքով՝ երկու հիվանդացած կանայք՝ Ինդոնեզիայի Արեւմտյան Ճավայի նահանգի Դեփոք քաղաքի բնակչուհիները, ներկայում բուժում են անցնում Ջակարտայի ինֆեկցիոն հիվանդանոցում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Индонезии выявили первые два случая заражения коронавирусом
Первые два случая заражения новымкоронавирусомCOVID-19 выявлены вИндонезии, сообщает газетаJakarta Postсо ссылкой на президента страны Джоко Видодо.
По словам индонезийского лидера, коронавирус был обнаружен у 64-летней женщины и ее 31-летней дочери. Они контактировали с гражданином Японии, у которого коронавирус был выявлен в Малайзии 27 февраля, после того как он посетил Индонезию в начале месяца,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По словам главы минздрава Индонезии Агус Путранто, две заболевших женщины - жительницы города Депок в индонезийской провинции Западная Ява - в настоящее время проходят лечение в инфекционной больнице в Джакарте.