Նարեկ Սամսոնյանը հրավիրվել է ՀՔԾ քննվող քրեական գործի շրջանակում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը հրավիրվել է հատուկ քննչական ծառայություն՝ քննվող քրեական գործի շրջանակներում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս լուրը հաստատեց ծառայության մամուլի խոսնակՄարինե Օհանջանյանը:
«Նա հրավիրվել է նախաքննական մարմին՝ հատուկ քննչական ծառայությունում քնվվող քրեական գործով»,-ասաց Օհանջանյանն ու նշեց՝ առավել մանրամասն տեղեկատվություն կտրամադրեն ավելի ուշ:
Նարեկ Սամսոնյանը հունվարի 31-ին հրավիրվել էր ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն` ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից ՀՀ ՊԵԿ-ի միջոցով տնտեսվարողի նկատմամբ ճնշում գործադրելու վերաբերյալ իր ֆեյսբուքյան գրառման հիման վրա ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցված քրեական գործով որպես վկա հարցաքննության:

Нарек Самсонян вызван в ССС в рамках расследуемого уголовного дела
Председатель о/о «Гражданское сознание» Нарек Самсонян был вызван в Специальную следственную службу в рамках расследования уголовного дела.
В беседе с Арменпресс эту информацию подтвердила пресс-секретарь Специальной следственной службы Марина Оганджанян.
«Он был вызван в орган предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому Специальной следственной службой», - сказал Оганджанян, отметив, что более подробная информация будет предоставлена позже.
31 января Нарек Самсонян был вызван в Специальную следственную службу РА для расследования дела, возбужденного в Комитете по государственным доходам по ч.1 ст.308 Уголовного кодекса РА — на основании записи, сделанной премьер-министром РА НиколомПашиняном в Facebook.