Օրինագծով առաջարկվում է փոխել տուգանքը մեկ պետհամարանիշով երթևեկելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունելու համար քննարկում է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Գևորգ Պապոյանի հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ և փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նախագծով առաջարկվում է տարբերակված մոտեցում ցուցաբերել այն դեպքերի համար, երբ զույգ համարանիշ ունեցող տրանսպորտային միջոցները երթեւեկում են առանց զույգ համարանիշի և այն դեպքերի համար՝ երբ բացակայում է համարանիշներից մեկը։
Գործող օրենքով տուգանքի չափը 200 000 հազար դրամ է։ Գևորգ Պապոյանն առաջարկում է մեկ համարանիշով երթեւեկելու դեպքում սահմանել 20 հազար դրամ տուգանք և երկու բալային միավորի հանում։
Հունվարի 21-ին Ազգային ժողովն առաջին ընթերցմամբ օրենքի նախագիծն ընդունել էր 99 կողմ, 21 դեմ և 1 ձեռնպահ ձայներով:

Законопроектом предлагается изменить штраф за вождение с одним государственным номером
Национальное собрание Армении обсуждает во втором чтении и полностью проект закона О внесении дополнений и изменений в Кодекс об административных правонарушениях, предложенный депутатом от фракции “Мой шаг” Геворгом Папояном.
Как передает «Арменпресс», проектом предлагается проявить дифференцированный подход к тем случаям, когда транспортные средства с двумя номерными знаками ездят без двух номерных знаков и в тех случаях, когда отсутствует один из номерных знаков.
По действующему закону размер штрафа составляет 200 000 тысяч драмов. Геворг Папоян предлагает установить штраф в размере 20 тысяч драмов за вождение с одним номером и вычитать две бальные единицы.
21 января Национальное собрание Армении в первом чтении приняло законопроект 99 голосами “за”, 21 – “против” и 1 воздержавшимся.