Դատախազությունը ստացել է Թավադյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին միջնորդությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ գլխավոր դատախազությունը ստացել է «5-րդ ալիք» ՀԸ սեփականատեր Արմեն Թավադյանին անձնական երաշխավորությամբ ազատ արձակելու մասին պաշտպանի միջնորդությունը, ինչպես նաեւ գույքի վրա կալանք դնելու որոշման դեմ պաշտպանի բողոքը։
Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանը:
Նա նշեց, որ ներկայացված միջնորդությունը և բողոքն ուսումնասիրվում են:
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ենթադրյալ աջակից Վարուժան Մկրտչյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 340-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 1-ին կետով: Նշված քրեական գործի շրջանակներում նույն հոդվածով նախատեսված հանցավոր արարք կատարելու կասկածանքով դեկտեմբերի 24-ին ձերբակալվել է Արմեն Թավադյանը:

Прокуратура получила ходатайство об освобождении Тавадяна под личное поручительство
Генеральная прокуратура Армении получила ходатайство адвоката об освобождении владельца телекомпании “5 канал” Армена Тавадяна под личное поручительство, а также апелляцию защитника на решение о наложении ареста на его имущество.
Об этом «Арменпресс» сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
Она отметила, что ходатайство и апелляция изучаются.
Предполагаемому стороннику второго президента Армении Роберта Кочаряна Варужану Мкртчяну было предъявлено обвинение по пункту 1 части 4 статьи 340 Уголовного кодекса Армении. В рамках данного уголовного дела по подозрению в совершении преступного деяния, предусмотренного той же статьей, 24 декабря был задержан и Армен Тавадян.