27-ամյա ամուսինների մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում քննություն է իրականացվում՝ պարզելու Դիլիջան քաղաքում Շիրակի մարզի երկու բնակիչների՝ամուսինների մահվան բոլոր հանգամանքները: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
2020 թվականի փետրվարի 12-ին՝ ժամը 01:00-ին, Ոստիկանության Դիլիջանի բաժնում քաղաքացուց հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ Դիլիջան քաղաքի Օրջոնիկիձե փողոցում գտնվող տներից մեկի լոգարանում հայտնաբերել է Շիրակի մարզի բնակիչների՝ 1993թ. ծնված ամուսինների դիերը:
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Տավուշի մարզային քննչական վարչության Դիլիջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 279-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Անվտանգության պահանջներին չհամապատասխանող ապրանքներ թողարկելը կամ իրացնելը, աշխատանքներ կատարելը կամ ծառայություններ մատուցելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի անձանց մահ):
Դեպքի վայրի զննության արդյունքում պարզվել է, որ տան լոգարանում տեղադրված է գազի արագային ջրատաքացուցիչ:
Երիտասարդ ամուսինների մահվան հանգամանքները պարզելու նպատակով նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ, որին զուգահեռ կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ:

По факту смерти 27-летних супругов возбуждено уголовное дело
В Дилижанском следственном отделе Тавушского областного следственного управления Следственного комитета РА проводится следствие для выяснения всех обстоятельств смерти в Дилижане двух жителей, супругов из Ширакской области. Об этом Арменпресс сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении.
12-го февраля 2020 года, в 01:00, в Дилижанское отделение полиции от гражданина поступило сообщение о том, что в ванной комнате одного из домов на улице Орджоникидзе города Дилижана он обнаружил тела супругов из Ширакской области, 1993 г. р.
По данному факту в следственном отделе Дилижана Тавушского областного следственного управления Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 279 УК РА (выпуск или сбыт товаров, не соответствующих требованиям безопасности, выполнение работ или оказание услуг, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц).
В результате осмотра места происшествия выяснилось, что в ванной комнате дома установлен газовый нагреватель воды.
С целью выяснения обстоятельств смерти молодых супругов назначена соответствующая экспертиза, параллельно которой проводятся необходимые следственные и иные процессуальные действия.