Դոլարի առատությունը վկայում է տնտեսական քաղաքականության նկատմամբ վստահության աճի մասին. Փաշինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կենտրոնական բանկի կողմից դոլարի գնումների մեծ ծավալը կապիտալի ներհոսքի նշան է եւ վկայում է Հայաստանի տնտեսության ու կառավարության տնտեսական քաղաքականության նկատմամբ վստահության աճի մասին։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջ գրառման մեջ նշել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կենտրոնական բանկը հունվարի 31-ին իրականացրել է եւս 17.8 միլիոն դոլարի գնում՝ արտարժույթի շուկայից: Հունվարի գնումների ծավալը այսպիսով, դարձավ 37.8 միլիոն դոլար:
Դոլարային այս առատությունը, ըստ էության, կապիտալի ներհոսքի նշան է եւ վկայում է Հայաստանի տնտեսության ու կառավարության տնտեսական քաղաքականության նկատմամբ վստահության աճի մասին»,- գրել է ՀՀ վարչապետը:

Рост покупок долларов ЦБ свидетельствует о растущем доверии к экономической политике: Пашинян
Большой объем покупок долларов Центробанком является признаком притока капитала и свидетельствует о растущем доверии к экономике Армении и экономической политике правительства. Как сообщает Арменпресс», об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«31 января Центральный банк купил еще 17,8 млн долларов на валютном рынке. Таким образом, объем январских покупок составил 37,8 млн долларов.
Этот рост покупки доллара, по сути, является признаком притока капитала и свидетельствует о растущем доверии к экономике Армении и экономической политике правительства», - написал премьер-министр.