Հույն պատգամավորը Եվրախորհրդարանում պատռել է Թուրքիայի դրոշը
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրախորհրդարանի գլխավոր ասամբլեայի նիստի ժամանակհույն պատգամավոր Իոանիս Լագոսը ի նշան բողոքիպատռել է թղթից պատրաստված Թուրքիայի դրոշը: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ այս մասին հայտնում է Ermenihaber-ը:
Հույն պատգամավորը նիստին անդրադարձել է հունական կղզիներում ապաստանած փախստականների իրավիճակին և ասել, որ Թուրքիան կարողանում է անել այն, ինչ ցանկանում է:
«Չլսեցինք, որ ինչ-որ մեկն այստեղ խոսի հույն քաղաքացիների իրավիճակի մասին: Բոլորը խոսում են փախստականների թեմայի մասին: Այդ դեպքում ինչպե՞ս է լինելու հույն քաղաքացիների իրավունքների հարցը»,-ասել է պատգամավորը:
Լագոսը նշել է, որ Հունաստանի քաղաքացիների 70%-ը դեմ է ապօրինի գաղթին և հավելել, որ իր երկրի ժողովուրդը ներգաղթյալների կողմից հարձակումների է ենթարկվում:
«Մի կողմից էլ Թուրքիան է, որը կարողանում է անել այն, ինչ ցանկանում է: Անդադար ներգաղթյալներ են գալիս մեր երկիր: Ահա, Թուրքիայի դրոշն է, ի՞նչ են անում սա. պատռում և մի կողմ են նետում: Պետք է արդեն վերջ դնել ներգաղթյալների հոսքին»,- նշել է Լագոսը:

YEREVAN, JANUARY 30, ARMENPRESS. Greek Member of the European Parliament (MEP) Ioannis Lagos ripped the Turkish flag during the plenary debate on migrants, ARMENPRESS reports Ermenihaber informs.
The Greek MEP referred to the situation of the migrants who have found shelter at the Greek islands, adding that Turkey is able to do what it wants to do.
“We don’t hear anybody talk about the situation of Greek citizens. Everybody talks about migrants. What about the rights of the Greek citizens?” the MEP said.
Lagos said that 70% of Greek citizens are against illegal migration and that they are being attacked by the migrants.
“On the one hand, there is Turkey, which is doing whatever it wants to do,” Lagos said, ripping a piece of paper with the Turkish flag printed on it. He said they need to put an end to the migrant flow.