Մեկ օրում գրեթե 1,2 հազար փախստական Է Սիրիա վերադարձել արտասահմանից
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Անցած 24 ժամվա ընթացքում գրեթե 1,2 հազար սիրիացի փախստականներ են Սիրիա վերադարձել Լիբանանից ու Հորդանանից: Այդ մասին ասված Է փախստականների ընդունման, բաշխման եւ տեղավորման կենտրոնի տեղեկագրում, որը հրապարակված Է Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարության կայքում:
«Անցած օրվա ընթացքում արտասահմանյան պետությունների տարածքից Սիրիայի Աարաբական Հանրապետություն Է վերադարձել 1176 փախստական, այդ թվում՝ Լիբանանից՝ «Ջեյդեթ-Յաբուս», «Թել-Քալահ» անցակետերով՝ 204 մարդ (62 կին, 104 երեխա), Հորդանանից՝ «Նասիբ» անցակետով՝ 972 մարդ (181 կին, 308 երեխա)»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ:
Ի հավելումն նշվում Է, որ մշտական բնակության վայրեր են վերադարձել Սիրիայի 163 քաղաքացիներ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Сирию за сутки вернулись почти 1,2 тысячи беженцев из-за рубежа
Почти 1,2 тысячи сирийских беженцев вернулись вСириюизИорданиииЛиваназа минувшие сутки.Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, следует из информационного бюллетеня центра приема, распределения и размещения беженцев, опубликованного насайте Минобороны России.
"За прошедшие сутки в Сирийскую Арабскую Республику с территорий иностранных государств возвратились 1 176 беженцев, в том числе из Ливана через пункты пропуска "Джейдет-Ябус", "Телль-Калах" – 204 человека (женщин – 62, детей – 104), из Иордании через пункт пропуска "Насиб" – 972 человека (женщин – 181, детей – 308)", - говорится в сообщении.