Մենք նոր մշակույթի հիմք ենք դնում. Հայկ Մարությանը հյուրընկալել է համայնքին աջակցող գործարարներին
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալել է Հայաստանում և արտերկրում գործունեություն ծավալող այն ընկերությունների ներկայացուցիչներին ու անհատներին, որոնք իրենց աջակցությունն են ցուցաբերել համայնքին:
«Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհակալություն հայտնելով քաղաքի գործընկերն ու աջակիցը դառնալու համար՝ քաղաքապետ Մարությանը նշել է, որ Երևանի քաղաքային իշխանությունը որդեգրել է բիզնեսի սոցիալական պատասխանատվության ինստիտուտի խթանման սկզբունքը և համոզմունք հայտնել, որ ձևավորվող այս մշակույթը լինելու է վարակիչ:
«Ձեր կողմից դրված ավանդույթի շնորհիվ վստահաբար այլ գործարարներ ևս միանալու են այս գործին և նորից օգնեն քաղաքին: Այս գործը մնայուն է: 30 տարվա մեջ այսպիսի հզորություն և այսպիսի նոր չափանիշներով հագեցած տեխնիկա չի ունեցել համայնքը: Եվ այս գործի հիմքում առաջինները, այսպես ասած, պիոներները դուք եք, և ես քաղաքի անունից ևս մեկ անգամ շնորհակալություն եմ հայտնում ձեզ: Դուք մասնակցում եք ձեր քաղաքի կառուցմանը: Եվ շատ բնական է, որ այդ գործին մասնակցում են հենց այն մարդիկ, ովքեր աշխատում և արարում են այստեղ»,- նշել է քաղաքապետն ու հավելել, որ քաղաքը կանգնած է բոլոր այն մարդկանց կողքին ովքեր ստեղծող են և իրենց հետևից հետք են թողնում:
Երևան համայնքի սոցիալ-կենցաղային խնդիրների լուծմանն ակտիվ մասնակցության և բարձր սոցիալական պատասխանատվություն ցուցաբերելու համար Երևանի քաղաքապետը պատվոգրերով և շնորհակալագրերով պարգևատրել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան ն.գ. Տյան Էրլունին, «Ա․Մ․ Աբրամ Քոնսթրաքշն», «Ալեքս էնդ հոլդինգ», «Ավանգարդ մոթորս», «Բյուրեղ Բնակելի Թաղամաս», «Էյչ Բի Էմ գրուպ», «Ն և Ս Քոնսթրաքշն», «Տերյան 5» ընկերություններին, ինչպես նաև Հայրապետ Հովհաննիսյանին և Սարգիս Խուրշուդյանին:

Мы закладываем основу новой культуры: Айк Марутян принял предпринимателей, поддерживающих общину
Мэр Еревана Айк Марутян принял представителей и частных лиц компаний, осуществляющих деятельность в Армении и за рубежом, оказавших содействие общине.
Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью мэрии Еревана.
Выразив благодарность за то, что они стали партнерами города, мэр Марутян отметил, что городские власти Еревана приняли принцип стимулирования Института социальной ответственности бизнеса и выразил уверенность, что эта формирующаяся культура будет продолжительной.
“Благодаря Вам и другие предприниматели также присоединятся к этому делу и вновь помогут городу. За 30 лет община не имела такой мощи и не была оснащена такой техникой. И во главе этого дела первые, так сказать, пионеры - Вы, и я еще раз благодарю Вас от имени города. И естественно, что в этом деле участвуют именно те люди, которые работают и творят здесь”, - отметил мэр и добавил, что город всегда со всеми теми людьми, которые творят и оставляют за собой добрые следы.
За активное участие в решении социально-бытовых проблем и проявление высокой социальной ответственности мэр Еревана наградил почетными грамотами чрезвычайного и полномочного посла Китайской Народной Республики в РА Тянь Эрлуна, компании “А. М. Абрам Констракшн”, “Алекс энд холдинг”, “Авангард Моторс”, “Бюрег жилой квартал”, “Эйч Би Эм Груп”, “Н. и С. Констракшн”, “Теряна 5”, а также Айрапета Ованнисяна и Саркиса Хуршудян.