Ֆրանսիայում մեքենավարները շարունակում են գործադուլը, չնայած Սուրբծննդյան տոներին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի երկաթուղիների ազգային ընկերության (SNCF) մեքենավարների մոտավորապես 40 տոկոսը շարունակում Է գործադուլը կենսաթոշակային բարեփոխման դեմ, չնայած Սուրբծննդյան տոներին: Այդ մասին դեկտեմբերի 26-ին հայտնել Է «Ֆրանսպրես» գործակալությունը՝ վկայակոչելով ընկերության տվյալները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
SNCF-ում նշել են, որ գործադուլավորների թիվը ներկայում կազմում Է տրանսպորտի աշխատողների մոտավորապես 10 տոկոսը: «Գործադուլին մասնակցում են մեքենավարների 42,1 տոկոսը, հսկիչների 24 տոկոսը եւ դիսպետչերների 13,8 տոկոսը»,-նշել Է SNCF-ի ներկայացուցիչը, հավելելով, որ «վերջին օրերին SNCF-ի գործադուլավոր աշխատողների ընդհանուր թվի նվազում Է դիտվում»:
SNCF-ի Twitter-ում հրապարակված տվյալների համաձայն, դեկտեմբերի 26-ին երթեւեկում Է TGV արագընթաց գնացքների 50 տոկոսը եւ Transilien մերձքաղաքային Էլեկտրագնացքների 20 տոկոսը: Նաեւ երթուղի Է դուրս եկել TER տարածաշրջանային գնացքների միայն 40 տոկոսը:
Իլ դե Ֆրանս մայրաքաղաքային տարածաշրջանում մետրոպոլիտենում գնացքների երթեւեկությունն առաջվա պես սահմանափակված Է: Փարիզի տրանսպորտի ինքնավար վարչության տեղեկատվության համաձայն, 16 ուղեգծերից փակ են մնում հինգը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Во Франции машинисты продолжают забастовку, несмотря на праздники
Около 40% машинистов Национального общества железных дорог Франции (SNCF) продолжают забастовку против пенсионной реформы, несмотря на рождественские праздники. Об этом сообщило в четверг агентствоFrance Presseсо ссылкой на данные компании.
В SNCF отметили, что число бастующих составляет в настоящий момент около 10% транспортников. "В забастовке принимают участие 42,1% машинистов, 24% контролеров и 13,8% диспетчеров", - указал представитель SNCF, добавив, что "в последние дни наблюдается снижение общего числа бастующих работников SNCF",сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Согласно данным, опубликованным вTwitterSNCF, в четверг курсируют 50% скоростных поездов TGVи 20% пригородных электричек Transilien. Также в рейсы вышли только 40% региональных поездов TER.
В столичном регионе Иль-де-Франс движение поездов в метрополитене по-прежнему затруднено. По информации Парижского автономного управления транспорта (RATP), пятьлиний из 16 остаются закрытыми.