Գիրք, խաղալիք, տատիկի տանը գիշեր անցկացնել. Նունե Սարգսյանի թոռնիկների ամանորյա ցանկությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի և նրա տիկնոջ Նունե Սարգսյանի թոռնիկները ամանորյա նվերների ցանկում գրքեր և խաղալիքներ են ընդգրկել:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տիկին Սարգսյանն ասաց լրագրողների հետ զրույցում:
«Տեղյակ եմ, թե ինչ նվերներ են ուզում թոռնիկներս, ցուցակն ինձ մոտ է: Հիմնականում ցանկանում են գրքեր, խաղալիքներ, տատիկի տանը գիշեր անցկացնել: Վերջին ցանկությունն իրենց համար կարծես տոն լինի, երբ մեզ մոտ են գիշերում և առավոտյան միասին նախաճաշում ենք»,- նշեց ՀՀ նախագահի տիկինը:
Նա նաև անդրադարձավ ՝ «Կախարդական կոճակներ» իր նոր գրքին, որը ձմեռվա մասին է լինելու: Սարգսյանի խոսքով՝ այդ գրքի պատմության վրա աշխատում է բալետի խորեոգրաֆի հետ, որպեսզի հետագայում այն դառնա մանկական բալետային ներկայացում:

Книги, игрушки, переночевать в доме бабушки: Нунэ Саркисян представила новогодние пожелания внуков
Внуки президента Армении Армена Саркисяна и его супруги Нунэ Саркисян в список рождественских подарков включили книги и игрушки. Как сообщает Арменпресс, г-жа Саркисян сказала об этом в беседе с журналистами.
«Я знаю, какие подарки хотят мои внуки, этот список находится у меня. В основном они хотят книги, игрушки, провести ночь в доме бабушки. Последнее желание является как-будто праздником для них, когда они остаются у нас на ночь и мы утром завтракаем вместе», - сказала супруга президента Армении.
Она также коснулась своей новой книги «Волшебные кнопки» о зиме. По словам Саркисян, она работает с хореографом над историей этой книги, чтобы по мотивам книги был поставлен детский балетный спектакль.