Արմեն Սարգսյանը հյուրընկալել է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի թիմի ներկայացուցիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը  հյուրընկալել է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչային և ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի հայաստանյան թիմի մի խումբ ներկայացուցիչների: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նախագահ Սարգսյանը հյուրերին շնորհավորել է Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի գործունեության 25-ամյակի առթիվ և գնահատելի համարել այն աշխատանքը, որը իրականացվում է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի թիմի կողմից:
«ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը լավ օրինակ է, թե ինչպես մարդիկ, համախմբվելով, միավորելով իրենց ուժերը, կարող են հասնել լավ արդյունքների,-նշել է նախագահը: -Ինչպես իր գործունեությամբ ապացուցել է ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ը, եթե կա կամք, եթե կա սեր, եթե կա կենտրոնացվածություն կոնկերտ խնդրի ուղղությամբ, հնարավոր է շատ բանի հասնել»:
Հայաստանում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին և նախագահի տիկին Նունե Սարգսյանին աջակցության համար՝ համաձայնելով, որ երեխաներն առողջ մեծանալու համար առաջին հերթին սիրո ու հոգատարության կարիք ունեն: «Մեր աշխատանքն ուղղված է դրան: Մենք կարևորում ենք երեխաների կրթությունը, սոցիալական պաշտպանությունը, առողջությունը և փորձում ենք հնարավորինս աջակցել թե՛ կառավարությանը, թե՛ ծնողներին՝ երեխաների համար անհրաժեշտ խնամք ու հավասար պայմաններ ապահովելու համար»,-նշել է նա:
Նա ընդգծել է, որ Հայաստանում 25-ամյա գործունեության ընթացքում լավ արդյունքներ են արձանագրել, բայց կարևորել է նաև ներկայի և ապագայի համար արդյունավետ ծրագրերի իրականացումը:
Նախագահ Սարգսյանն իր և նախագահական ինստիտուտի անունից պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ին՝ իր առաքելությունը հաջողությամբ իրականացնելու գործում:

Армен Саркисян принял представителей команды ЮНИСЕФ в Армении
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял представителя ЮНИСЕФ в Армении Таню Радочай и группу членов команды ЮНИСЕФ в Армении.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении, Армен Саркисян поздравил гостей с 25-летием ЮНИСЕФ в Армении и высоко оценил работу, проделанную командой ЮНИСЕФ.
«ЮНИСЕФ является хорошим примером того, как люди, объединяясь и объединяя свои силы, могут добиться хороших результатов, - сказал президент. - Как показал ЮНИСЕФ своей деятельностью, если есть воля, если есть любовь, если есть концентрированность на конкретной проблеме, многого можно добиться».
Представитель ЮНИСЕФ в Армении Таня Радочай поблагодарила президента и супругу президента Нунэ Саркисян за их поддержку, согласившись с тем, что для того, чтобы расти здоровыми, дети нуждаются в любви и заботе. «Наша работа сосредоточена на этом. Мы придаем большое значение образованию, социальной защите, здоровью детей и стремимся, насколько это возможно, помогать как правительству, так и родителям, чтобы обеспечить заботу и равные условия для детей», - сказала Радочай.
Она отметила, что 25 лет деятельности в Армении показали хорошие результаты, но также подчеркнула важность реализации эффективных программ для настоящего и будущего.
От себя лично и от имени президентского института президент Саркисян выразил готовность помочь ЮНИСЕФ в успешном выполнении ее миссии.