Թողարկվել Է «Սպանչ Բոբը. փախուստի մեջ» ֆիլմի թրեյլերը՝ Քիանու Ռիվզն Իմաստուն օշինդրի դերում
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Paramount Pictures կինոընկերությունը YouTube-ում հրապարակել Է «Սպանչ Բոբը. փախուստի մեջ» լիամետրաժ անիմացիոն ֆիլմի առաջին թրեյլերը, որտեղ ամերիկացի դերասան Քիանու Ռիվզը խաղացել Է Իմաստուն օշինդրի դերը:
Սպունգ Բոբն ընկերոջ՝ Պատրիկի հետ մեկնում Է փրկելու Գերի մլավող խխունջին, որին ինչ-որ մեկն առեւանգել Է: Ճանապարհին նրանք հանդիպում են Քիանու Ռիվզին, գտնում Ատլանտիկ Սիթի կորուսյալ քաղաքը, զբաղվում են պտուտախաղով եւ շատ այլ բաներով:
Մուլտֆիլմի ռեժիսորն Է Թիմ Հիլլը («Էլվինը եւ բուրունդուկները», «Մեծականջների խռովությունը»), կոմպոզիտորն՝ օսկարակիր Հանս Ցիմերը, որը երաժշտություն Է գրել «Առյուծ արքայի», «Կարիբյան ծովի ավազակների», «Մռայլ ասպետի» եւ հոլիվուդյան հայտնի այլ կինոնկարների համար:
«Սպանչ Բոբը. փախուստի մեջ» մուլտֆիլմն Էկրան կբարձրանա 2020 թվականի մայիսի 28-ին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Появился трейлер "Спанча Боба: в бегах" с Киану Ривзом в роли мудрой полыни
Кинокомпания Paramount Pictures опубликовала на YouTube первый трейлер полнометражного анимационного фильма "Спанч Боб: в бегах", в котором американский актер Киану Ривз сыграл мудрую полынь.
Губка Боб с другом Патриком отправляется спасать мяукающую улитку Гэри, которую кто-то похитил. По пути они встречают Киану Ривза, находят потерянный город Атлантик Сити, играют в рулетку и многое другое.
Режиссер мультфильма — Тим Хилл ("Элвин и бурундуки", "Бунт ушастых"), композитор — оскароносный Ханс Циммер, который написал музыку для "Короля Льва", "Пиратов Карибского моря", "Темного рыцаря" и других известных голливудских картин,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.