Հայաստանում կառուցվելու է նոր ռազմամարզական վարժարան
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարներ Դավիթ Տոնոյանը և բանակի գեներալ Սերգեյ Շոյգուն հոկտեմբերի 29-ին մասնակցել են ՀՀ ՊՆ նոր ռազմամարզական վարժարանի հիմնարկեքի արարողությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ռազմամարզական վարժարանի համար հատկացված մոտ 46,000 քմ. տարածքում շուտով վեր կխոյանա միջազգային լավագույն չափանիշներով կառուցված, գերժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներով, ռազմամարզական ուսուցման կազմակերպման համար անհրաժեշտ բոլոր ենթակառուցվածքներով հագեցած նոր համալիր:
Վարժարանի շինարարությունն իրականացվելու է ՌԴ պաշտպանության նախարարության տեխնիկական աջակցությամբ՝ շինարարական և կառուցապատման նորագույն տեխնոլոգիաների ու ճարտարապետական լուծումների կիրառմամբ:

В Армении строится новое военное училище
Министры обороны Республики Армения и Российской Федерации Давид Тоноян и генерал армии Сергей Шойгу 29 октября приняли участие в церемонии закладки фундамента нового военного училища министерства обороны Армении.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства обороны Республики Армения, на территории около 46 тыс кв.м. вскоре возвысится новый комплекс училища, соответствующего лучшим международным стандартам, современным технологическим решениям и со всей инфраструктурой, необходимой для организации военной подготовки.
Строительство училища будет осуществляться при технической поддержке министерства обороны Российской Федерации с использованием новейших строительных и архитектурных технологий и решений.