Իրանի հետախուզությունը կանխել Է մահափորձը ԻՀՊԶ-ի ստորաբաժանման ղեկավարի դեմ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի հետախուզությունը հայտնել Է, որ կանխել Է Իսլամական հեղափոխության պահապանների զորակազմի (ԻՀՊԶ, Իրանի զինված ուժերի զորամաս) «Քուդս» հատուկ ստորաբաժանման ղեկավար Քասեմ Սուլեյմանի նկատմամբ նախաատրաստվող մահափորձը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը հայտնել Է Tasnim գործակալությունը:
Ինչպես նշել Է ԻՀՊԶ-ի հետախուզության ղեկավար Հոսեյն Թայեբը, «մի խումբ ահաբեկիչներ» 350-500 կիլոգրամ պայթուցիկ նյութի օգնությամբ պլանավորել Էին պայթեցնել այն վայրը, որտեղ Աշուրա կրոնական սուգի ժամանակ, որն այս տարի տեղի Է ունեցել սեպտեմբերի սկզբին, պետք Է հայտնվեր բարձրաստիճան զինվորականը, հայտնել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Разведка Ирана сообщила о попытке покушения на главу подразделения КСИР
Разведка Ирана сообщила о предотвращении покушения на главу спецподразделения "Кудс" Корпуса стражей исламской революции (КСИР, часть ВС Ирана) Касема Сулеймани. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Tasnim.
Как сообщил глав разведки Корпуса стражей исламской революции (КСИР, часть вооруженных сил Ирана) Хосейн Тайеб, "группа террористов" при помощи 350-500 килограммов взрывчатки планировала подорвать место, где во время религиозного траура Ашура, проходившего в этом году в начале сентября, должен был появиться высокопоставленный военный.