Մարտակերտ քաղաքից 20 կմ հյուսիս-արևմուտք գրանցվել է 3.7 մագնիտուդով երկրաշարժ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Օգոստոսի 22-ին, տեղական ժամանակով ժամը 09:41-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 05:41-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.290 և արևելյան երկայնության 46.600 աշխարհագրական կոորդինատներով (ԱՀ Մարտակերտ քաղաքից 20 կմ հյուսիս-արևմուտք), օջախի 10 կմ խորությամբ, 3.7 մագնիտուդով երկրաշարժ, ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունն էպիկենտրոնային գոտում կազմել է 5 բալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ Գորիս, Նոյեմբերյան, ԱՀ Շուշի, Քարվաճառ, Մարտակերտ և Ստեփանակերտ քաղաքներում՝ 3-4 բալ, Դրմբոն և Հաթերք գյուղերում՝ 4 բալ ուժգնությամբ:

В 20 км к северо-западу от города Мартакерт произошло землетрясение магнитудой 3,7
22-го августа в 09:41 по местному времени (в 05:41 по Гринвичу) сейсмологической сетью Службы сейсмической защиты МЧС РА зарегистрировано землетрясение с географическими координатами - 40.290 северной широты и 46.600 восточной долготы (в 20 км к северо-западу от города Мартакерт) с глубиной очага 10 км, магнитудой 3.7.  Сила подземного толчка в эпицентре составила 5 баллов.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА, землетрясение силой 3 - 4 балла ощущалось в городах Горис, Ноемберян, Шуши, Карвачар, Мартакерт и Степанакерт Республики Арцах, в Дрмбон и Атерк - силой 4 балла.