Ռիո դե Ժանեյրոյում պատանդներ վերցրած տղամարդը չեզոքացվել Է. Globo
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Զինված տղամարդը, որը Ռիո դե Ժանեյրոյում պատանդ Էր վերցրել ավտոբուսի ուղեւորներին, չեզոքացված Է: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, օգոստոսի 20-ին հայտնել Է Globo հեռուստաալիքը:
Նրա տեղեկությունների համաձայն, հատուկ նշանակության ուժերի դիպուկահարը կրակ Է բացել հանցագործի վրա այն բանից հետո, երբ նա դուրս Է եկել ավտոբուսից, որտեղ նա երեք ժամ պատանդ Էր պահել 31 մարդու: Ստացած վերքերից նա մահացել Է: Պատանդների վիճակի մասին առայժմ չի հաղորդվում: Միջադեպի վայր Է ժամանել շտապ օգնության մի քանի մեքենա:
Ատրճանակով եւ Էլեկտրաշոկերով զինված դիմակավոր մարդը տեղական ժամանակով ժամը մոտավորապես 5:30-ին (Երեւանի ժամանակով 12:30-ին) զավթել Էր երթուղային մարդատար ավտոբուսը, որը Նիտերոյից ընթանում Էր Ռիո դե Ժանեյրո: Սպառնալով հրկիզել փոխադրամիջոցը՝ նա պահանջել Է ավտոբուսը կանգնեցնել բանուկ կամրջի վրա, որը կապում Է քաղաքները:
Հանցագործին չեզոքացնելուց առաջ ոստիկանությունը կարողացել Էր բանակցությունների արդյունքում ազատել վեց մարդու, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Globo: захвативший заложников в Рио-де-Жанейро нейтрализован
Вооруженный мужчина, который взял в заложники пассажиров автобуса в Рио-де-Жанейро, нейтрализован. Об этом во вторник сообщил телеканал Globo, передает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
По его сведениям, снайпер спецназа открыл огонь по преступнику после того, как тот вышел из автобуса, продержав в нем в заложниках 31 человека в течение трех часов. От полученного ранения он погиб. О состоянии заложников пока не сообщается. К месту инцидента подъехало несколько машин скорой помощи.
Вооруженный револьвером и электрошокером человек в маске примерно в 5:30 по местному времени (11:30 мск) захватил рейсовый пассажирский автобус, следовавший из Нитероя в Рио-де-Жанейро. Угрожая поджечь транспортное средство, он потребовал остановить автобус на оживленном мосту, связывающем города. До того как нейтрализовать преступника, полиция смогла в результате переговоров освободить шестерых человек.