Ֆինանսների նախարարության 7 ավտոմեքենա կամրացվի Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառավարության որոշմամբ ՀՀ ֆինանսների նախարարությանն ամրացված 7 անվանում ավտոմեքենաները ետ կվերցվեն և կամրացվեն Առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, խոսքը հետևյալ մեքենաների մասին է. Nissan X Trail (2007), TOYOTA CAMRY (2013), TOYOTA CAMRY (2010), 3 հատ TOYOTA COROLLA (2013), HYUNDAI ELANTRA (2012):
Որոշման հիմնավորման մեջ նշվում է, որ ՀՀ կառավարության 2017 թվականի ապրիլի 27-ի N 444-Ն որոշմամբ ստեղծվել է ՀՀ առողջապահության նախարարության առողջապահական տեսչական մարմինը, որն ավելի ուշ վերակազմավորվել է Առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի։
Տեսչական մարմնի ստեղծման պահից մինչ օրս որեւէ իրավական ակտով վերջինիս համապատասխան գույք չի ամրացվել։ Նշվածը բացասաբար է անդրադառնում Տեսչական մարմնի կողմից իրականացվող կանխարգելման գործունեության եւ վերահսկողության հետ կապված աշխատանքները պատշաճ եւ ամբողջական ապահովելու, ինչպես նաեւ օրենքով սահմանված ժամկետները պահպանելու վրա։
Նախագծի ընդունման հիմնական նպատակն է ՀՀ առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնին ամրացնել ավտոմեքենաներ, որոնց միջոցով մարմինը հնարավորություն կունենա պատշաճորեն եւ ամբողջական իրականացնել օրենքով իրեն վերապահված առողջապահության, աշխատողների առողջության եւ անվտանգության ապահովման բնագավառներում իրականացվող կանխարգելիչ գործունեությունը եւ վերահսկողության իրականացումը, այդ թվում՝ օրենքով սահմանված ժամկետների պահպանումը։

7 автомобилей Министерства финансов будут переданы Инспекционному органу здравоохранения и труда
По решению правительства 7 автомобилей, закрепленных за Министерством финансов РА, будут отозваны и закреплены за Инспекционным органом здравоохранения и труда.
Как передает «Арменпресс», речь идет о следующих машинах: Nissan X Trail (2007), Toyota COROLLA (2013), TOYOTA CAMRY (2010), HYUNDAI ELANTRA (2012), 3 TOYOTA CAMRY (2013).
В обосновании решения отмечается, что решением правительства Армении № 444-Н от 27 апреля 2017 года создан Инспекционный орган здравоохранения Министерства здравоохранения Армении, который позже был преобразован в инспекционный орган здравоохранения и труда.
С момента создания инспекционного органа по сей день за ним ни одним правовым актом не закреплено соответствующее имущество. Указанное отрицательно сказывается на надлежащем и полном обеспечении работ, связанных с осуществляемой инспекционным органом профилактической деятельностью и контролем, а также соблюдении установленных законом сроков.
Основная цель принятия проекта - передача машин Инспекционному органу здравоохранения и труда, посредством которых орган сможет иметь возможность надлежащим и полным образом осуществлять профилактическую деятельность в сферах здравоохранения, обеспечения здоровья и безопасности работников и осуществлять контроль, в том числе и соблюдение установленных законом сроков.