Մնացականյան-Մամեդյարով հանդիպման օրվա և տեղի մասին հայտարարություն կարվի առաջիկայում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Էլմար Մամեդյարովի հանդիպման մանրամասների` օրվա, տեղի մասին հայտարարություն կարվի շատ շուտով. կողմերն այն կանեն միաժամանակ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Մնացականյանը` անդրադառնալով հարցին, թե երբ է սպասվում հանդիպում:
«Մենք գործում ենք բաց, թափանցիկ ու պարզ: Կա համաձայնություն, որ մենք նախանշված օրը և ժամին կանենք այդ հայտարարությունը: Կարող եմ ասել, որ մոտենում է այն օր, որ այդ հայտարարությունը արվի»,-ասաց նախարարը:
Նա շեշտեց, որ նախընտրում եմ հարգել բոլոր կողմերին` բանակցող մյուս կողմին և համանախագահներին և պայմանավորվածությանը հավատարիմ լինել: Մոտենում է այն պահը, երբ այդ մասին հայտարարությունը կարվի:
Իսկ ինչ վերաբերում է Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների հնարավոր հանդիպմանը, Մնացականյանն ասաց, որ նման հարց այս պահին չկա:

Statement on date and location of Mnatsakanyan-Mammadyarov next meeting to be made soon
YEREVAN, JUNE 6, ARMENPRESS. Announcement on the details of the meeting of foreign ministers of Armenia and Azerbaijan Zohrab Mnatsakanyan and Elmar Mammadyarov, including the date and location, will be announced very soon: the parties will announce that simultaneously, the Armenian FM told reporters in the Parliament, asked when the next meeting will take place.
“We act openly, transparently and in a simple way. There is an agreement that we will make that statement on already outlined date and hour. I can state that the date of making that announcement approaches”, the minister said.
He added that he prefers to respect all sides, the other party of the negotiation and the co-chairs, and to stay committed to the agreement.
As for the possible meeting of the leaders of Armenia and Azerbaijan, the foreign minister said there is no such an issue at the moment.