Զելենսկին Բրյուսել Է ժամանել առաջին աշխատանքային այցով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին առաջին աշխատանքային այցով ժամանել Է Բրյուսել, որտեղ կկայանան նա կանցկացնի բարձր մակարդակի մի շարք հանդիպումներ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Վլադիմիր Զելենսկին ժամանել Է Բրյուսել, որտեղ կունենա բարձր մակարդակի մի շարք հանդիպումներ: Ուկրաինայի նախագահը խոստացել Է եվրոպացի բարեկամներին հիշեցնել Դոնբասում զոհված ու վիրավորված հարյուրավոր երեխաների մասին»,-ասված Է պետության ղեկավարի վարչակազմի հաղորդագրության մեջ, որը հունիսի 4-ին զետեղվել Է Twitter-ում:
Բրյուսելում Զելենսկին հանդիպումներ կանցկացնի Լեհաստանի նախագահ Անջեյ Դուդայի, ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Ենս Ստոլտենբերգի, Եվրախորհրդի եւ Եվրահանձնաժողովի նախագահներ Դոնալդ Տուսկի եւ Ժան Կլոդ Յունկերի, ինչպես նաեւ բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաների հետ:
Բրյուսելում Ուկրաինայի կողմից արծարծվելիք հարցերի թվում կլինի «Ղրիմի վերադարձման» ռազմավարությունը: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել Է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղար Յուլյա Մենդելը, այդ թեման Զելենսկին մտադիր Է քննարկել Եվրամիության եւ ՆԱՏՕ-ի բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Зеленский прибыл в Брюссель с первым рабочим визитом
Президент Украины Владимир Зеленский прибыл в Брюссель с первым рабочим визитом, где у него состоится ряд встреч на высшем уровне, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Владимир Зеленский прибыл в Брюссель, где у него будет ряд встреч на высшем уровне. Президент Украины пообещал напомнить европейским друзьям о сотнях погибших и раненых в Донбассе детей", - говорится во вторник в сообщении администрации главы государства в Twitter.
В Брюсселе Зеленский проведет встречу с президентом Польши Анджеем Дудой, генеральным секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом, президентами Европейского Совета и Европейской комиссии Дональдом Туском и Жан-Клодом Юнкером, а также с другими высокопоставленными чиновниками.
Среди вопросов, которые поднимет украинская сторона в Брюсселе, будет стратегия "возвращения Крыма". Эту тему Зеленский намерен обсудить с высокопоставленными чиновниками Европейского Союза и НАТО, ранее сообщила пресс-секретарь главы государства Юлия Мендель.