«Հայաստանի Փոքրիկ երգիչներ» -ի շենքի վերականգման հետ կապված քաղաքապետարանն արել է առավելագույնը. Մարության
«Հայաստանի Փոքրիկ երգիչներ» -ի շենքի վերականգման հետ կապված
քաղաքապետարանն արել է առավելագույնը. Մարության
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արամի 23 հասցեում՝ «Հայաստանի Փոքրիկ երգիչներ» մանկական ֆիլհարմոնիայի շենքի վերականգնման հետ կապված քաղաքապետարանն արել է իր լիազորությունների սահմաններում  հնարավոր ամեն ինչ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Երևանի ավագանու հերթական նիստում, պատասխանելով «Լույս» խմբակցության ղեկավար Դավիթ Խաժակյանի հարցին,  ասաց քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
Նա նշեց, որ քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Վիրաբյանն արել է առավելագույնը «Փոքրիկ երգիչներ»-ի համար նոր տարածք գտնելու ուղղությամբ:
«Արամի 23-ն ու բոլոր պատմամշակութային հուշարձանները մեր ուշադրության կենտրոնում են և ուզում եմ ասել, որ այս առումով մենք անում ենք առավելագույնը»,-հավելեց քաղաքապետը:
Մայիսի 15-ին Երևանի գլխավոր ճարտարապետ Արթուր Մեսչյանն իր ասուլիսում հայտարարել էր, որ Արամի 23 հասցեում՝ «Հայաստանի Փոքրիկ երգիչներ» մանկական ֆիլհարմոնիայի շենքի պատի փլուզումից հետո ոչ մի աշխատանք չի կատարվել:  Մեսչյանը նշել էր, որ իրենք այլևս ոչ մի իրավասություն չունեն կառույցի հետ կապված և գնդակը մշակույթի նախարարության դաշտում է:

В связи с восстановлением здания “Маленьких певцов Армении” мэрия сделала все возможное: Марутян
В связи с восстановлением здания Детской филармонии “Маленькие певцы Армении” по адресу Арама 23 мэрия в рамках своих полномочий сделала все возможное. Как передает Арменпресс, об этом, отвечая на вопрос руководителя фракции “Луйс” Давида Хажакяна, сказал мэр АйкМарутянна очередном заседании Совета старейшин Еревана.
Он отметил, что заместитель мэра Тигран Вирабян сделал все возможное для того, чтобынайти новую территорию для  “маленьких певцов”.
“Арама 23 и все историко-культурные памятники находятся в центре нашего внимания и хочу сказать, что в этом плане мы делаем все возможное”, - добавил мэр.
15 мая главный архитектор Еревана Артур Месчян на своей пресс-конференции заявил, что после обрушения стены здания Детской филармонии “Маленькие певцы Армении” по адресу Арама 23 никаких работ не проводилось. Месчян отметил, что они больше не имеют никаких полномочий в связи с этим зданием, и “мяч находится на поле Министерства культуры”.