ԱՄՆ-ում դպրոցական աղջկան ուսման Է հրավիրել միանգամից 115 քոլեջ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի բնակչուհին ուսումնառության հրավեր Է ստացել միանգամից 115 քոլեջից, որոնք նրան առաջարկել են 3,7 մլն ընդհանուր գումարի տարատեսակ ուսումնական դրամաշնորհներ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ապրիլի 25-ին հայտնել Է ABC հեռուստաալիքը:
18-ամյա Անտոնիետ Լավը, որն ավարտել Է Նոր Օռլեանի (Լուիզիանայի նահանգ) դպրոցը, ստացել Է բարձր միջին բալ (չորս հնարավորից՝ 3,7): Այս արդյունքով աղջիկը որոշել Է փորձել փաստաթղթերը ներկայացնել հնարավորինս շատ քոլեջներ՝ կրթությունը շարունակելու համար: Նրա հարցմանն արձագանքել Է միանգամից 115 ուսումնական հաստատություն:
«Ես պարզապես շարունակում Էի ներկայացնել փաստաթղթերը: Ինձ համար հետաքրքիր Էր, թե քանի ուսումնական հաստատություն դրանք կընդունի: Սկզբում չԷի Էլ մտածում, որ դրանք շատ կլինեն, բայց դրանց թիվն ավելի ու ավելի Էր մեծանում»,- պատմել Է Լավը հեռուստաալիքին: Բացի ուսումից, նա հրապուրվում Է անիմեով, տեսախաղերով, անդամակցում Է խմբակների եւ հասարակական կազմակերպությունների, իսկ ազատ ժամանակ վաճառողուհի Է աշխատում գալանտերեայի խանութում: Ո՛չ Լավի ծնողները, ո՛չ նրա չորս եղբայրներն ու քույրերը, որոնցից ամենակրտսերն ինքն Է, չեն ստացել բարձրագույն կրթություն:
Այժմ գերազանցիկը, որը, ինչպես ճշտում Է հեռուստաալիքը, երազում Է ուսուցչուհի դառնալ, պետք Է մինչեւ մայիսի 1-ն ընտրություն անի 115 տարբերակից: Լավի խոսքով՝ իր նախապատվությունների թվում են՝ Լուիզիանայի պետական համալսարանը, Վալպարաիսոյի համալսարանը (Ինդիանայի նահանգ) եւ Հյուսիսային Տեխասի համալսարանը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Школьницу из США пригласили на учебу сразу 115 колледжей
Жительница США получила приглашения на учебу сразу из 115 колледжей, предложивших ей всевозможные учебные гранты на общую сумму в $3,7 млн. Как передает Арменпресс об этом сообщил в четверг телеканал ABC.
18-летняя Антониэтт Лав, заканчивающая школу в Новом Орлеане (штат Луизиана), получила высокий средний балл (3,7 из четырех возможных). С таким результатом девушка решила попробовать подать документы в как можно большее число колледжей для продолжения образования. На ее запрос откликнулись сразу 115 учебных заведений.
"Я просто продолжала подавать документы. Мне было интересно, сколько учебных заведений их примут. Сначала я и не думала, что их будет много, но их становилось все больше и больше", - рассказала телеканалу Лав. Помимо учебы она увлекается аниме, видеоиграми, состоит в кружках и общественных организациях, а в свободное время подрабатывает продавщицей в галантерейном магазине. Ни родители Лав, ни четверо ее братьев и сестер, из которых она - самая младшая, не получили высшего образования.
Теперь отличнице, которая, как уточняет телеканал, мечтает стать учителем, предстоит до 1 мая сделать выбор из 115 вариантов. По словам Лав, среди ее предпочтений Государственный университет Луизианы, Университет Вальпараисо (штат Индиана) и Университет Северного Техаса.