Ապրիլի 25-ին սպասվող իրադարձությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը ներկայացնում է այսօր սպասվող իրադարձությունները:
Արմավիրի Ապագա և Վարդանաշեն համայնքներում կանցկացվեն ղեկավարի արտահերթ ընտրություններ: Ընտրություն նշանակելու հարցը ներառված է այսօր` ապրիլի 25-ին, կայանալիք ՀՀ կառավարության նիստի օրակարգում:
Բնապահպանության նախարար Էրիկ Գրիգորյանը աշխատանքային այցով կմեկնի Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետություն՝ մասնակցելու Պեկինում տեղի ունենալիք Գոտի և ճանապարհ միջազգային համագործակցության համաժողովին: Միջոցառմանը կմասնակցեն 40 երկրի ղեկավարներ և 160-ից ավելի բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ:
ԱԺ այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցներն են: ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան», «Իմ քայլը», «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների ներկայացուցիչները կամփոփեն խորհրդարանական շաբաթը:
Եվրոպայի խորհուրդը և Եվրոպական միությունը լրատվամիջոցներին կներկայացնեն 2019-2021 թթ. իրականացվող Գործընկերություն հանուն լավ կառավարման ծրագրի երկրորդ փուլը, ներառյալ Հայաստանում իրականացվող մի շարք ծրագրեր:
Լրագրողների հետ կհանդիպի ԵԿՄ վարչության անդամ Արա Կետիկյանը: Նա կներկայացնի ԵԿՄ-ի ընթացիկ աշխատանքները, ծրագրերը:

Предстоящие на 19 апреля события
В общинах Армавира Апага и Варданашен пройдут внеочередные выборы руководителя общины. Вопрос о проведении выборов включен в повестку дня предстоящего сегодня, 25 апреля, заседания правительства Армении.
Министр охраны природы Эрик Григорян с рабочим визитом выедет в Китайскую Народную Республику для участия в конференции международного сотрудничества “Пояс и дорога”, которая пройдет в Пекине. В мероприятии примут участие руководители 40 стран и более 160 высокопоставленных чиновников.
Сегодня в НС проходят парламентские брифинги. Представители парламентских фракций “Процветающая Армения”, “Мой шаг”, “Просвещенная Армения” подведут итоги парламентской недели.
Совет Европы и Европейский союз представят средствам массовой информации второй этап программы “Партнерство во имя хорошего управления” 2019 - 2021 гг., включая ряд программ, реализуемых в Армении.
С журналистами встретится член правления Союза добровольцев “Еркрапа” Ара Кетикян. Он представит текущие работы и программы Союза добровольцев “Еркрапа”.