Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, շարունակելով հանդիպումների շարքը Ազգային ժողովի խմբակցությունների հետ, ապրիլի 15-ին հանդիպել է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի և խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանի հետ:
Նշելով, որ խորհրդարանական կառավարման համակարգի պայմաններում Ազգային ժողովին բավականին ծավալուն աշխատանք է սպասվում՝ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել խորհրդարանի աշխատանքների, օրակարգի և միջազգային հարթակներում նրա գործունեությանը վերաբերող հարցերի շուրջ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, պատգամավորները խոսել են «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության օրենսդրական գործունեության մասին, անդրադարձել ծրագրերին ու առաջնահերթ ուղղություններին:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը կարևորել է օրենսդիր մարմնի և իշխանության մյուս թևերի ներդաշնակ փոխգործակցությունը և պատրաստակամություն հայտնել Սահմանադրությամբ իրեն վերապահված լիազորությունների շրջանակում համագործակցել խորհրդարանի հետ և օժանդակել նրա գործունեությանը:

Президент Армении встретился с руководителями фракции «Светлая Армения»
Президент Республики Армения Армен Саркисян 15 апреля встретился с главой фракции «Светлая Армения» Эдмоном Марукяном и секретарем фракции Геворгом Горгисяном в рамках серии встреч с фракциями Национального Собрания.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе аппарата президента Армении,  отметив, что в условиях парламентской системы правления Национальное Собрание ожидает довольно большая работа, собеседники обменялись мнениями о деятельности парламента, вопросах повестки и сотрудничества на международных платформах.
Депутаты рассказали о законодательной деятельности фракции «Светлая Армения», затронули программы и приоритеты.
Президент Саркисян подчеркнул важность гармоничного взаимодействия законодательного органа и других ветвей власти и выразил готовность сотрудничать с парламентом в рамках своих полномочий.