Պուտինը կարևորում է ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի ակտիվացումը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը կարևորում է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացի ակտիվացումը: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով Կրեմլի պաշտոնական կայքը, այդ մասին Պուտինը նշել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հեռախոսազրույցում:
«Իլհամ Ալիևը տեղեկացրեց Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ղարաբաղյան կարգավորման շուրջ իր հանդիպման գնահատականների մասին, որը տեղի էր ունեցել Վիեննայում մարտի 29-ին։
Վլադիմիր Պուտինն ընդգծել է Բաքվի և Երևանի միջև բանակցային գործընթացի ակտիվացման կարևորությունը»,- ասված է հաղորդագրությունում։
Պուտինը հայտնել է Ռուսաստանի պատրաստակամությունը՝ այսուհետ ևս աջակցություն ցուցաբերել ղարաբաղյան հիմնախնդրի խաղաղ լուծման ճանապարհների որոնման հարցում, մասնավորապես՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափով։

YEREVAN, APRIL 2, ARMENPRESS. Russian President Vladimir Putin highlights the activation of the negotiation process of Nagorno Karabakh conflict settlement, ARMENPRESS reports, citing the official website of the Kremlin, Putin said said in the telephone conversation with Azerbaijani President Ilham Aliyev.
''Ilham Aliyev informed about the assessments of his Vienna March 29 meeting with Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan over Nagorno Karabakh conflict settlement.
Vladimir Putin emphasized the importance of the activation of the negotiation process between Baku and Yerevan”, reads the news release.
Putin expressed the readiness of Russia to continue assisting the process of finding a peaceful settlment to Karabakh conflict, particularly under the auspices of the OSCE Minsk Group Co-chairs' format.