Փաշինյանն առաջին գնահատականն է տվել Ալիևի հետ պաշտոնական հանդիպմանը. ՏԱՍՍ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպումը նորմալ է գնահատում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին նա ասել է՝ ի պատասխան ՏԱՍՍ-ի հարցի:
«Հանդիպումը նորմալ է անցել»,- ասել է նա՝ նստելով ավտոմեքենան:
Վիեննայի «Բրիստոլ» հյուրանոցում մարտի 29-ին տեղի ունեցավ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի առաջին պաշտոնական հանդիպումը, որը տևեց 3 ժամ 15 րոպե:
Հյուրանոցի մոտ նրան սպասում էին հայկական համայնքի ներկայացուցիչներ: Նրանք ողջունեցին վարչապետին ու լուսանկարվեցին նրա հետ:

“The meeting went on normally”, he said, entering into the car.
The meeting of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Azerbaijani President Ilham Aliyev at the Bristol Hotel in Vienna is over: it lasted 3 hours 15 minutes. This was the 1st official meeting of the two leaders.
The Armenian community representatives were outside the hotel waiting for Pashinyan. They welcomed the PM and took a photo with him.
The meeting was held under the auspices of the OSCE Minsk Group Co-Chairs.
The meeting began at 14:00 Yerevan time. The extended format meeting was followed by the private meeting of the Armenian and Azerbaijani leaders, after which the mediators again joined them.