Ռուսաստանը նոր մահաբեր զենք Է մշակում. National Interest
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանը մշակում Է «Օխոտնիկ-Բ» նոր սակավնկատելի ռեակտիվ անօդաչուն, եւ այդ նախագիծը հաջողվելու շանսեր ունի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է National Interest-ը:
Ավելի վաղ Համացանցում հայտնվել են դրոնի նկարները, որը կառուցված Է ապաճող ֆյուզելաժով «թռչող թեւ» սխեմայով: Օգտատերերն անմիջապես այն անվանակոչել են «Օխոտնիկ» («Որսորդ»): Նորագույն զենքի առաջին լուսանկարները հայտնվել Էին տակավին 2017 թվականին: Փորձագետների վարկածով՝ «Օխոտնիկ-Բ»-ն կլինի ամենածանր եւ ամենաարագընթաց դրոնը Ռուսաստանի սպառազինության մեջ. այն կթռչի ժամում գրեթե հազար կիլոմետր արագությամբ եւ կկշռի շուրջ 20 տոննա, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

National Interest рассказал о новом смертоносном оружии России
Россия разрабатывает новый малозаметный реактивный беспилотник "Охотник-Б", и у этого проекта есть шансы оказаться удачным, пишет National Interest.
Ранее в Сети появились изображения дрона, построенного по схеме "летающее крыло" с редуцированным фюзеляжем. Пользователи тут же окрестили его "Охотником". Первые фотографии новейшего оружия появились еще в 2017 году.
По версии экспертов, "Охотник-Б" будет самым тяжелым и быстрым дроном на российском вооружении: он будет летать со скоростью до почти тысячи километров в час и весить около 20 тонн,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.