«Սոցիալական ցանց» ֆիլմը կարող Է շարունակություն ունենալ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան սցենարիստ Ահարոն Սորկինն այն կարծիքին Է, որ «Սոցիալական ցանց» կինոնկարը (2010 թ.), որում իր կատարած աշխատանքի համար նա արժանացել Է «Օսկար» մրցանակի, պետք Է շարունակություն ունենա: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նա պատմել Է հարցազրույցում, որի մի հատվածը զետեղված Է Associated Press գործակալության Twitter-ում:
Սորկինը նշել Է, որ այն պահից ի վեր, երբ ավարտվել Է ֆիլմը, «տեղի են ունեցել բազմաթիվ հետաքրքիր եւ դրամատիկ իրադարձություններ»: «Ես 2015 թվականի Facebook-ի (սոցիալական ցանցի) մասին անհամեմատ ավելի շատ բան գիտեմ, քան 2018 թվականին: Բայց ինձ բավականին բան Է հայտնի՝ իմանալու, որ պետք Է սիքվել լինի»,-հայտնել Է նա AP-ին տված հարցազրույցում: Սցենարիստի խոսքով՝ կինոժապավենի ստեղծմամբ շահագրգռված Է նաեւ «Սոցիալական ցանցի» պրոդյուսեր Սքոթ Ռուդինը: «Սոցիալական ցանց» ֆիլմը պատմում Է Facebook-ի ստեղծող Մարկ Ցուկերբերգի կյանքի մասին: Ժապավենն արժանացել Է «Օսկար» եւ «Ոսկե գլոբուս» մրցանակների, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

У фильма "Социальная сеть" может появиться продолжение
Голливудский сценарист Аарон Соркин считает, что картина "Социальная сеть" (The Social Network, 2010), за работу над которой он удостоился премии "Оскар", должна получить продолжение. Об этом он рассказал в интервью, отрывок которого был размещен в пятницу в Twitter агентства Associated Press.
Соркин отметил, что с момента, на котором закончился фильм, "произошло много интересных и драматических событий". "Я знаю о [социальной сети] Facebook в 2015 году гораздо больше, чем в 2018 году. Но мне известно достаточно, чтобы знать, что должен быть сиквел", - сообщил он в интервью AP.
По словам сценариста, в создании продолжения киноленты заинтересован и продюсер "Социальной сети" Скотт Рудин,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Фильм "Социальная сеть" повествует о жизни создателя Facebook Марка Цукерберга. Лента удостоилась наград "Оскар" и "Золотой глобус".