Ժամկետային զինծառայողները կարող են ունենալ բջջային հեռախոսներ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտպանության նախարարի հրամանով այս տարվա ձմեռային զորակոչի ընթացքում կանոնակարգված է, որ ժամկետային զինծառայողները կարող են ունենալ բջջային հեռախոսներ:
Ինչպես տեղեկացնում «Արմենպրես»-ը, Պաշտպանության նախարարության հավաքակայանում այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց ՀՀ զինվորական կոմիսար Հենրիկ Մուրադյանը:
Նա նշեց, որ այդ բջջային հեռախոսները պետք է չունենան տեսա և լուսանկարահանման ու համացանց մուտք գործելու հնարավորություն:
«Մեծամասնությունն արդեն ունի նման բջջային հեռախոսներ»,- ասաց Մուրադյանը։
Հարցին, թե ինչպիսի վերահսկողական մեխանիզմներ են գործելու, որպեսզի բջջային հեռախոսն իսկապես համապատասխանի օրենքի պահանջներին, նա պատասխանեց.

Солдатам-срочникам будет позволено пользоваться сотовыми телефонами
Приказом министра обороны с начала зимнего призыва текущего года солдатам-срочникам будет позволено иметь сотовые телефоны. Как сообщает «Арменпресс», об этом на встрече с журналистами на сборном пункте сообщил Военный комиссар Республики Армения Генрих Мурадян.
Он отметил, что сотовые телефоны не должны иметь фото и видео камеры и не должны иметь возможность входить в сеть. “У большинства уже такие телефоны есть”, - сказал Мурадян.
На вопрос, какие механизмы контроля будут задействованы, чтобы сотовые телефоны соответствовали таким требованиям, он ответил: “Контроль в этом вопросе будут осуществлять командные составы воинских частей”.