Զոհրաբ Մնացականյանը Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը լավագույնս լուսաբանելու համար պարգևատրեց «Արմենպրես»-ին
Զոհրաբ Մնացականյանը Ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովը լավագույնս լուսաբանելու
համար պարգևատրեց «Արմենպրես»-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Զոհրաբ Մնացականյանը Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովը լավագույնս լուսաբանելու համար պարգևատրեց գագաթնաժողովի պաշտոնական լուսանկարիչ «Արմենպրես» լրատվական գործակալության և պաշտոնական հեռարձակող Հանրային հեռուստաընկերության անձնակազմին:
«Արմենպրես»-ի տնօրեն Արամ Անանյանն ու Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Մարգարիտա Գրիգորյանը պարգևատրվեցին ԱԳՆ Պատվո մեդալներով: Գործակալության և հեռուստաընկերության աշխատակիցները ստացան շնորհակալագրեր:
Նախարարի պաշտոնակատար Մնացականյանը վստահություն հայտնեց, որ համագործակցությունը շարունակվելու է. «Մենք կունենանք Հայաստանի հեղինակությունը առաջ տանելու նոր առիթներ, որի համար մենք բոլոր կարողություններն ունենք՝ հսկայական մարդակային հարուստ ռեսուրս»։
Ֆրանկոֆոնիայի 17-րդ գագաթնաժողովը Հայաստանում անցկացվել էր հոկտեմբերի 7-12-ը:  Գագաթնաժողովին մասնակցելու համար Հայաստան էր ժամանել 84 երկրի պատվիրակություն: Գագաթնաժողովին մասնակցեցին 38 երկրի ղեկավարներ:

Зограб Мнацаканян наградил ИА АРМЕНПРЕСС за лучшее освещение саммита Франкофонии
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Зограб Мнацаканян наградил персонал официального фотокорреспондента ИА  АРМЕНПРЕСС и персонал Общественного телевидения  РА  за  лучшее освещение работы XVII саммита  франкоязычных стран La Francophonie.
Директор  ИА Арменпресс Арам Ананян и исполнительный директор Общественного телевидения Маргарита Григорян награждены Почетными медалями МИД. Сотрудники ИА Арменпресс и ОТ  награждены  благодарственными грамотами.
Исполняющий обязанности министра иностранных дел Мнацаканян выразил уверенность, что сотрудничество будет продолжено. «У нас будут новые поводы для продвижения репутации Армении, и для этого у нас есть все возможности—  огромный человеческий ресурс», - сказал он.
XVII саммит Франкофонии состоялся в Армении 7-12 октября. Делегации из 84 стран прибыли в Армению для участия в саммите. В саммите приняли участие лидеры 38 государств.