Apple-ը հրաժարվել է ընդունել iPad-ների արատը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Apple կորպորացիան մեկնաբանել Է օգտատերերի գանգատները ծռված iPad-ների վերաբերյալ: Ընկերության ներկայացուցչի խոսքով՝ դա արտադրական գործընթացի կողմնակի արդյունք Է, բայց ոչ արատ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, գրել Է The Verge-ը:
Բարակ կորպուսով նոր iPad Pro-ների վաճառքի սկսվելուց հետո օգտատերերն ուշադրություն են հրավիրել այն բանի վրա, որ պլանշետը շատ հեշտ Է ծռել: Դրանից հետո գնորդներն սկսել են գանգատվել, որ պլանշետը ծռված Է արդեն «տուփից հանելիս»: Նաեւ օգտատերերից ոմանք գանգատվում են, որ պլանշետն սկսում Է ծռվել առօրյա գործածության ընթացքում:
Apple-ում ընդունել են, որ նոր iPad-ները կարող են մատակարարվել «ոչ մեծ» ծռվածքով, եւ հավելել են, որ դա չի ազդում սարքի աշխատանքի վրա եւ արատ չԷ: Նշվում Է, որ դա արտադրական գործընթացի կողմնակի արդյունքն Է. պլանշետը ծռվում Է սարքի ալյումինե եւ պլաստիկե բաղադիչների սառչելու ժամանակ:

Apple отказалась признавать дефект дефектом
Корпорация Apple прокомментировала жалобы покупателей на погнутые iPad. По словам представителя компании, это является побочным эффектом производственного процесса, но не дефектом. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом пишет The Verge.
После начала продаж новых iPad Pro с тонким корпусом, пользователи обратили внимание на то, что планшет очень легко согнуть. После этого покупатели начали жаловаться на то, что планшет погнут уже «из коробки». Также некоторые владельцы жалуются, что планшет начинает гнуться в процессе повседневного использования.
В Apple признали, что новые iPad могут поставляться с «небольшим» изгибом, и добавили, что это не влияет на работу устройства и не является дефектом. Отмечается, что это побочный эффект производственного процесса — планшет сгибается во время охлаждения алюминиевых и пластиковых компонентов устройства.