Համալսարանական հիվանդանոցի առաջատար բժիշկները 10 օրով կգործուղվեն Արցախ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանի պետական բժշկական համալսարանի և ՀՀ պաշտպանության նախարարության  համագործակցության արդյունքում՝ համալսարանական հիվանդանոցի   առաջատար բժիշկներ Արմեն Զարգարյանը և Դավիթ Ղամբարյանը 10 օր իրենց մասնագիտական գործունեություն են իրականացնելու Ջաբրաիլի հոսպիտալում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին գրառում է կատարել ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը:
Նրա խոսքով՝բժիշկներին ուղեկցելու են կլինիկական օրդինատորներ:
«Ջաբրաիլի հոսպիտալում հետազոտվելու են 43 զինվոր և ըստ անհրաժեշտության տեղում իրականացվելու են վիրահատական միջամտություններ: Նմանատիպ այցերը լինելու են շարունակական: Առողջություն հայ Զինվորներին և խաղաղություն մեր երկրին»,-նշված է Արմեն Մուրադյանի գրառման մեջ:

Врачи Университетской клиники на 10 дней будут командированы в Арцах
В  результате  сотрудничества Ереванского государственного медицинского университета и Минобороны  РА, ведущие  специалисты  Университетской  клиники – Армен Заргарян и Давид Гамбарян  на 10 дней будут командированы  в Арцах и будут работать в  джабраильском госпитале.
Как  передает Арменпресс, об этом сообщил ректор ЕГМУ Армен Мурадян.
По его словам, врачей  будут сопровождать ординаторы  клиники.
«В джабраильском госпитале будут обследованы 43 солдата. По возможности, на месте  будет предпринято хирургическое  вмешательство.  Подобные  командировки станут регулярными. Здоровья армянским солдатам и мира  нашей  стране!» - написал Армен Мурадян.