Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ վերաքննիչ որոշումը կհրապարակվի դեկտեմբերի 7-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ,  ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ վերաքննիչ որոշումը կհրապարակվի դեկտեմբերի 7-ին: Այս մասին նշված է «Ֆեյսբուք»-ի՝ ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմի էջում:
«ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ առաջին ատյանի դատարանի կողմից ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշման դեմ բերված վերաքննիչ որոշումը կհրապարակվի դեկտեմբերի 7-ին՝ ժամը 16:00-ին:
Քիչ առաջ Վերաքննիչ քրեական դատարանում ավարտվեց պաշտպանական կողմի ներկայացված բողոքի քննությունը և դատարանը հեռացավ խորհրդակցական սենյակ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասվում է գրառման մեջ:
Վերաքննիչ քրեական արդեն 5-րդ օրն է շարունակում է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշումն անձեռնմխելիության հիմքով վերացնելու վերաբերյալ բողոքի քննությունը: Ռ. Քոչարյանը մեղադրվում է սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ։

Decision of Court of Appeal on Robert Kocharyan’s preventive measure to be published December 7
YEREVAN, DECEMBER 4, ARMENPRESS. The decision of the Court of Appeal on Robert Kocharyan’s preventive measure will be published on December 7, ARMENPRESS was informed from the Facebook page of the lawyers team of 2nd President of Armenia Robert Kocharyan.
“The decision of the Court of Appeal over the complaint against the decision of the Court of 1st instance of choosing pre-trail detention as a preventive measure for 2nd President of Armenia Robert Kocharyan  will be published on December 7 at 4:00 pm.
The examination of the complaint of the defendants at the Criminal Court of Appeal ended a while ago and the court left for the conference room”, reads the post.
Former President Robert Kocharyan is accused of overturning the Constitutional Order of Armenia on March 1, 2008.