Սպիտակի երկրաշարժի զոհերի հիշատակին «30 տարի անց» խորագրով փառատոն կանցկացվի
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Երևանի պետական կոնսերվատորիայի Գյումրու մասնաճյուղի նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 1-ին կմեկնարկի «30 տարի անց» միջազգային փառատոնը` նվիրված 1988 թվականին տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի զոհերի հիշատակին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` փառատոնի շրջանակում աշխարհի տարբեր անկյուններից Գյումրի կժամանեն հայտնի երաժիշտներ, արվեստագետներ:
Կանցկացվի միջազգային գիտաժողով «Հայաստանի համախմբող դերը համաշխարհային տիրույթում» խորագրով: Գիտաժողովին ներկա կլինեն ճանաչված գիտնականներ և արվեստագետներ: Կիրականացվեն համերգային ծրագրեր, վարպետության դասեր, կլոր սեղաններ: Կմասնակցեն մանկավարժներ, քաղաքական գործիչներ, պատմաբաններ, նշանավոր գրողներ, գրականագետներ:

“30 years later” festival dedicated to memory of Spitak earthquake victims to be held in Gyumri
YEREVAN, NOVEMBER 28, ARMENPRESS. At the initiative of the Gyumri branch of the Yerevan State Conservatory, an international festival titled “30 years later” dedicated to the memory of the victims of the 1988 devastating earthquake will launch on December 1, reports Armenpress.
Famous musicians, artists from around the world will arrive in Gyumri to attend the festival.
An international scientific-conference “Armenia’s combining role in the global space” will be held which will be attended by renowned scientists and artists.
Concerts, master classes, round-tables are also scheduled with the participation of teaches, politicians, historians, writers and etc.