Դերասանուհի Միլի Բոբի Բրաունը դարձավ ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Դերասանուհի Միլի Բոբի Բրաունը, որը հռչակվել Է «Շատ տարօրինակ բաներ» սերիալում խաղացած գլխավոր դերով, նշանակվել Է ՄԱԿ-ի Մանկական հիմնադրամի (ՅՈւՆԻՍԵՖ) ամենաերիտասարդ բարի կամքի դեսպանը: Այդ որոշման մասին հայտարարվել Է նոյեմբերի 20-ին ՄԱԿ-ում Երեխաների պաշտպանության համաշխարհային օրվա առթիվ կայացած մամուլի ասուլիսում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպան լինելը իմ վաղեմի երազանքն Է,-խոստովանել Է Բրաունը:-Ինձ համար շատ մեծ պատիվ Է՝ հայտնվել նշանավոր մարդկանց ցուցակում, որոնք երկար տարիներ աջակցել ու աջակցում են ՅՈւՆԻՍԵՖ-ին»:
Նա հայտնել Է, որ անհամբերությամբ Է սպասելու երեխաների ու երիտասարդության հետ հանդիպմանն ամբողջ աշխարհում, որպեսզի ավելի լավ իմանա նրանց խնդիրների ու կարիքների մասին եւ հանդես գա նրանց անունից: Հիմնական խնդիրների թվում, որոնցով Բրաունը պլանավորում Է զբաղվել, նա առանձնացրել Է կրթության անհասանելիությունը եւ երեխաների նկատմամբ բռնությունը:
Դերասանուհին ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի գործունեությանն աջակցում Է 2016 թվականից, այդ ժամանակ նա Միավորված ազգերի կազմակերպության 70-ամյակի տոնակատարությանը մասնակցեց որպես հաղորդավարուհի: ՅՈւՆԻՍԵՖ-ի բարի կամքի դեսպաններ են արդեն հանդես են գալիս բազմաթիվ հայտնիներ, որոնց թվում են՝ Դեւիդ Բեքհեմը, Օռլանդո Բլումը, Ջեկի Չանը, Ռիկի Մարտինը, Լիոնել Մեսին, Լիամ Նիսոնը եւ Շակիրան, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Звезда сериала "Очень странные дела" стала послом доброй воли ЮНИСЕФ
Актриса Милли Бобби Браун, прославившаяся главной ролью в сериале "Очень странные дела", назначена самым молодым послом доброй воли Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ). Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом решении было объявлено во вторник на пресс-конференции в ООН по случаю Всемирного дня защиты детей.
"Быть послом доброй воли ЮНИСЕФ - это моя давняя мечта, - призналась Браун. - Для меня огромная честь оказаться в списке замечательных людей, которые поддерживали и поддерживают ЮНИСЕФ на протяжении многих лет".
Она сообщила, что будет с нетерпением ждать встречи с детьми и молодежью по всему миру, чтобы лучше узнать об их проблемах и потребностях и выступать от их имени. Среди основных проблем, которыми она планирует заняться, Браун выделила недоступность образования и детское насилие.
Актриса поддерживает деятельность ЮНИСЕФ с 2016 года, тогда же она приняла участие в праздновании 70-летия Организации Объединенных Наций в качестве ведущей. Послами доброй воли ЮНИСЕФ уже выступают такие знаменитости как Дэвид Бекхэм, Орландо Блум, Джеки Чан, Рикки Мартин, Лионель Месси, Лиам Нисон и Шакира.