Մարգո Ռոբբիին Բարբի տիկնիկի դեր են առաջարկել. THR
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավստրալացի դերասանուհի Մարգո Ռոբիին, որը խաղացել Է «Ինքնասպանների ջոկատը»(Suicide Squad, 2016) մարտաֆիլմում, առաջարկել են Բարբի տիկնիկի դերն այն կինոժապավենում, որը, ինչպես նախատեսված Է, Էկրաններ կբարձրանա 2020 թվականի գարնանը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է The Hollywood Reporter հանդեսը:
Հանդեսի տվյալներով՝ Բարբիի դերը դերասանուհուն առաջարկել են Mattel կորպորացիայում, որը թողարկում Է ամբողջ աշխարհում հայտնի տիկնիկները: Նախագծում ընկերության գործընկեր Է հանդես գալիս Warner Bros կինոընկերությունը:
Առաջին Բարբի տիկնիկը թողարկվել Է 1959 թվականին: 1960-ական թվականների վերջից սկսեցին հայտնվել մոդելներ, որոնք մարմնավորում Էին աֆրոամերիկուհիների եւ այլ ռասայական եւ Էթնիկական խմբերի ներկայացուցչուհիների:
Մինչ այժմ ներկայացվել են 200 տարբեր մասնագիտությունների Բարբիներ՝ ուսուցչուհիներից մինչեւ տիեզերքի հետազոտողներ եւ քաղաքական գործիչներ: 28-ամյա Մարգո Ռոբբին խաղացել Է ավելի քան 30 ֆիլմերում եւ սերիալներում:
Առավել հայտնիներն են «Գայլն Ուոլ սթրիթից» (The Wolf of Wall Street, 2013), «Բոյֆրենդն ապագայից» (About Time, 2013), «Ֆոկուս» (Focus, 2014) եւ «Ինքնասպանների ջոկատը»: Անցյալ տարի դերասանուհին «Օսկարի» Է ներկայացվել առաջին պլանի կնոջ լավագույն դերի համար «Տոնյան ընդդեմ բոլորի» (I, Tonya) կինոնկարում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

THR: Марго Робби предложили роль куклы Барби
Австралийской актрисе Марго Робби, сыгравшей в боевике "Отряд самоубийц" (Suicide Squad, 2016), предложили роль куклы Барби в ленте, выход которой на экраны намечен на весну 2020 года. Как передает Арменпресс, об этом сообщил в минувшие выходные журнал The Hollywood Reporter.
По его данным, роль Барби актрисе предложили в корпорации Mattel, которая выпускает известных во всем мире кукол. Партнером компании в проекте выступает кинокомпания Warner Bros.
Первая кукла Барби была выпущена в 1959 году. С конца 1960-х стали появляться модели этих кукол, изображающие афроамериканок и представительниц других расовых и этнических групп. К настоящему времени были представлены Барби около 200 разных профессий: от учительниц до исследовательниц космоса и политиков.
28-летняя Марго Робби сыграла в более 30 фильмах и сериалах. Наиболее известными являются "Волк с Уолл-стрит" (The Wolf of Wall Street, 2013), "Бойфренд из будущего" (About Time, 2013), "Фокус" (Focus, 2014) и "Отряд самоубийц". В прошлом году актриса номинировалась на кинопремию "Оскар" за лучшую женскую роль первого плана в картине "Тоня против всех" (I, Tonya).