Անթույլատրելի է, որ ՀՀ որևէ քաղաքացի այլոց հետ հարաբերվի վիրավորանքներով. Փաշինյանը զորակցություն է հայտնում Նաիրա Զոհրաբյանին
Անթույլատրելի է, որ ՀՀ որևէ քաղաքացի այլոց հետ հարաբերվի վիրավորանքներով.
Փաշինյանը զորակցություն է հայտնում Նաիրա Զոհրաբյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորում է այն հանգամանքը, որ Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում բոլոր քաղաքական ուժերը մնացել են օրինականության սահմաններում: Վետերանների միություն կատարած այցից հետո լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ վարչապետը նորմալ համարեց քարոզարշավի ընթացքում կրքերի բորբոքումն ու բանավեճերը:  «Ցանկացած ժողովրդավարական երկրում քարոզչության ընթացքում կրքեր են բորբոքվում, բանավեճեր են լինում: Կարևորն այն է, որ մենք բոլորս օրինականության սահմաններում ենք մնացել»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ասաց վարչապետը:
Նա հավելեց, որ տեղյակ է, որ ԲՀԿ-ի քաղաքապետի թեկնածուն մտահոգություններ է արտահայտել համացանցում իր հասցեին հնչած արտահայտությունների և վիրավորանքների կապակցությամբ: «Ես ցանկանում եմ լիարժեք զորակցություն հայտնել նրան և ասել, որ իսկապես անթույլատրելի է, որ Հայաստանի որևէ քաղաքացի որևէ այլ քաղաքացու հետ հարաբերվի վիրավորանքներով: Իհարկե, լինում է, որ նյարդերը տեղի են տալիս, դա էլ կարելի է հասկանալ, բայց, ընդհանուր առմամբ, պետք է ամեն ինչ անենք փոխադարձ հարգանքի մթնոլորտը պահպանելու համար: Այս պահին ցանկանում եմ զորակցությունս հայտնել Նաիրա Զոհրաբյանին»,- եզրափակեց վարչապետը:
Երևանի ավագանու ընտրություններում «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը մտահոգություն է արտահայտել սոցիալական ցանցերում իր հասցեին հնչող վիրավորական մեկնաբանությունների առնչությամբ: ՀՀ Ազգային ժողովի պատգամավոր, Երևանի քաղաքապետի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը դիմել է Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին Երևանի ավագանու ընտրությունների քարոզարշավի ժամանակահատվածում սոցիալական ցանցերում իրեն ուղղված վիրավորական բնույթի և սպառնալիք պարունակող մեկնաբանությունների վերաբերյալ։ Նաիրա Զոհրաբյանի տրամադրած նյութերն ուղարկվել են ՀՀ գլխավոր դատախազություն՝ ստուգում իրականացնելու և համապատասխան վարույթ նախաձեռնելու հարցը լուծելու նպատակով:

YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is highlighting the fact that all political forces running for the Yerevan City Council have remained within the law during their campaigning events.
Speaking to reporters today after visiting the Union of Veterans, the PM said that debates and high passions are normal things during campaigns. “Passions get high during campaigns and debates happen in any democratic country. What matters is that we all remained within the limits of the law,” the PM said.
He added that he is aware that the mayoral candidate from the Prosperous Armenia party had expressed concern over online insults. “I would like to express full support to her and say that indeed it is inadmissible for any citizen of Armenia to interact with another citizen with insults. Certainly, it happens sometimes when you lose nerves, it too can be understood, but, overall, we must do our best to maintain the atmosphere of mutual respect. At this moment I would like to express my support to Naira Zohrabyan,” the PM said.
Naira Zohrabyan, the MP who is running in the Yerevan elections from the Prosperous Armenia party, had earlier expressed concern about online insults targeting her. She applied to the Ombudsman of Armenia about the insults and threats. The materials were forwarded to the general prosecution for studies and proceedings.