Վրաստանի վարչապետը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն պաշտոնական այցով սեպտեմբերի 10֊ին կժամանի Հայաստան։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջի գրառումով տեղեկացրել է ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը։
«Այցի շրջանակներում նախատեսվում է առանձնազրույց և ընդլայնված կազմով հանդիպում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ, որին կհաջորդի երկու երկրների ղեկավարների հայտարարությունը ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար։ Վրաստանի վարչապետը կայցելի նաև հայոց Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշահամալիր»,- նշել է Արման Եղոյանը և հավելել, որ այցի շրջանակներում նախատեսված է հանդիպում ՀՀ նախագահի և Ազգային Ժողովի նախագահի հետ։ Ի պատիվ Վրաստանի վարչապետի նախատեսվում է պաշտոնական ընթրիք ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի անունից։

Georgian Prime Minister to arrive in Armenia on official visit September 10
YEREVAN, SEPTEMBER 9, ARMENPRESS. Georgian Prime Minister Mamuka Bakhtadze will arrive to Armenia on September 10 on an official visit, Armenian PM Nikol Pashinyan’s spokesperson Arman Yeghoyan said on Facebook.
“During the visit a one-on-one conversation and an expanded format meeting with Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan is planned, which will be followed by statements from the leaders of the two countries for the news media. The Georgian Prime Minister will also visit the Armenian Genocide Memorial Complex,” Yeghoyan said, adding that meetings with the President and the Speaker of Parliament are also planned.