Հասանովին շնորհավորում ենք սեփական տարածքում հողատարածքների «ազատագրման» կապակցությամբ. Արծրուն Հովհաննիսյանի արձագանքը
Հասանովին շնորհավորում ենք սեփական տարածքում հողատարածքների
«ազատագրման» կապակցությամբ. Արծրուն Հովհաննիսյանի արձագանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովի հայտարարությանը՝ իբր «Ադրբեջանն իրականացրել է շատ հաջող գործողություն Նախիջևանում» և վերահսկողություն է հաստատել 11 հազար հեկտար տարածքի վրա:
«Զաքիր Հասանովին շնորհավորում ենք սեփական տարածքում սեփական տասնյակ հազարավոր կիլոմետր հողատարածքների «ազատագրման» կապակցությամբ։ Մեկ իրողության փաստում միայն՝ ադրբեջանցի հողագործների և հովիվների գործունեությունը, որը շուրջ 25 տարի անվտանգ էր, այլևս շնորհիվ «ազատարար» Հասանովի վտանգված է, շեշտում եմ, շնորհիվ ադրբեջանական բանակի ազատարար նախարարի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասել է Արծրուն Հովհաննիսյանը:

YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS. Armenia’s defense ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan has commented on Azerbaijani defense minister Zakir Hasanov’s statement, who claimed that “Azerbaijan has carried out a very successful operation in Nakhijevan and has taken 11,000 hectares of land under its control”.
“We congratulate Zakir Hasanov for “liberating” thousands of kilometers of their own land in their own territory. Stating only one reality – the activity of Azerbaijani farmers and shepherds, which was safe for over 25 years, is from now on threatened due to “liberator” Hasanov, I underscore, due to the Azerbaijani army’s liberator minister,” Hovhannisyan said on Facebook.