Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր տնօրենը շնորհավորական ուղերձ է հղել Փաշինյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Վիլյամ Լեյսի Սվինգը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին ՀՀ վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի պաշտոնական կայքից: Շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Ձե՛րդ Գերազանցություն,
Ինձ համար հաճելի է և պատիվ Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության և անձամբ իմ անունից Ձեզ հղելու անկեղծ շնորհավորանքներ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ ընտրվելու կապակցությամբ:
Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունը շահագրգռված է շարունակելու խորացնել Հայաստանի հետ իր գերազանց համագործակցությունը և Միգրացիոն պետական ծառայության ղեկավարության հետ համատեղ ընդլայնելու Հանրապետությունում միգրացիայի կառավարման բարեփոխումները:
Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունը հանձնառու է աջակցելու Եվրոպական միության հետ ստորագրված Հայաստանի համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրին, նաև՝ Հայաստանի քաղաքացիների, ներառյալ՝ հայկական սփյուռքի ներկայացուցիչների համար դեպի ԵՄ վիզայի ազատականացման բանակցությունների մեկնարկին՝ միտված Հայաստանի սոցիալ-տնտեսական զարգացմանը և օժանդակության կարիք ունեցող միգրանտների սատարմանը: Միգրացիայի միջազգային կազմակերպությունը պատիվ է համարում շարունակելու առկա նշանակալի համագործակցությունը՝ միգրացիայի ոլորտում ձեռքբերված արդյունքները ուղղորդելով ձեր հիանալի երկրի կայուն զարգացմանը»:

IOM Director General congratulates Pashinyan on election as Armenia’s PM
YEREVAN, MAY 18, ARMENPRESS. Director General of the International Organization for Migration (IOM) William Lacy Swing sent a congratulatory letter to Nikol Pashinyan on being elected Prime Minister of Armenia, the PM’s office told Armenpress.
It’s a pleasure and honor for me to sincerely congratulate you on your election as Prime Minister of the Republic of Armenia on behalf of the International Organization for Migration and personally myself.
The International Organization for Migration is interested in continuing to deepen the excellent partnership with Armenia and expand together with the leadership of the State Service for Migration the migration management reforms in the Republic.
The IOM is committed to assist the Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement signed with the European Union, as well as the launch of talks on EU visa liberalization for the citizens of Armenia, including the representatives of the Armenian Diaspora, aimed at Armenia’s socio-economic development and assisting migrants who need support. The International Organization for Migration considers it honor to continue the current significant cooperation directing the achievements in the migration field for the sustainable development of your perfect country”.