Սիրիական ռազմական օբյեկտները ենթարկվել են հրթիռային գրոհի
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համա եւ Հալեպ քաղաքների արվարձաններում տեղակայված սիրիական ռազմական օբյեկտները ենթարկվել են հրթիռային գրոհի: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է SANA գործակալությունը՝ հղում անելով աղբյուրի:
ՌԻԱ Նովոստիի տեղեկատվության համաձայն՝ զինապահեստը, որին հարված Է հասցվել, գտնվում Է Էն Նայրաբ օդանավակայանի եւ Էլ Մալիքիայի միջեւ: Համայի արվարարձանում գտնվող զինապահեստին հարվածից խոշոր հրդեհ Է բռնկել: Directorate 4 Telegram-ալիքում, որն զբաղվում Է Մերձավոր Արեւելքի իրադրության մոնիթորինգով, ասված Է, որ սիրիական բանակի 47-րդ բրիգադի բազային հարված են հասցրել Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը:

Сирийские военные объекты подверглись ракетной атаке
Военные объекты армии Сирии в окрестностях городов Хама и Алеппо атакованы с помощью ракет. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство SANA со ссылкой на источник.
По информации РИА Новости, склад оружия, по которому нанесен удар, находится между аэропортом Эн-Найраб и Эль-Маликией. При ударе на складе в окрестностях Хамы возник крупный пожар.
В Telegram-канале Directorate 4, занимающемся мониторингом ситуации на Ближнем Востоке, говорится, что удар нанесли ВВС Израиля по базе 47-ой бригады сирийской армии.