Ճապոնիայի վարչապետը մայիսի 26-ին կայցելի ՌԴ
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճապոնիայի վարչապետ Սինձո Աբեն ընթացիկ տարվա մայիսի 26-ին կայցելի Մոսկվա և Սանկտ Պետերբուրգ: Ինչպես փոխանցում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այդ մասին Օսակայում հայտարարել է ՌԴ փոխվարչապետ Օլգա Գոլոդեցը Ճապոնիայի էկոնոմիկայի, առևտրի և արդյունաբերության նախարար Հիրոսիգե Սեկոյի հետ հանդիպման ընթացքում:
«Մենք այժմ պատրաստում ենք պարոն Աբեյի այցը, որը մայիսի 26-ին կմեկնարկի Մոսկվայում և կավարտվի Սանկտ Պետերբուրգում»,- ասել է նա: Գոլոդեցն ընդգծել է, որ 2017 թվականի ընթացքում տեղի է ունեցել Ռուսաստանի և Ճապոնիայի առաջնորդների չորս հանդիպում:

Абэ посетит Москву и Санкт-Петербург 26 мая
Премьер-министр Японии Синдзо Абэ посетит Москву и Санкт-Петербург 26 мая этого года. Об этом заявила в субботу вице-премьер РФ Ольга Голодец на встрече с японским министром экономики, торговли и промышленности Японии Хиросигэ Сэко в Осаке.
"Мы сейчас ведем подготовку к визиту господина Абэ 26 мая, который начнется в Москве и завершится в Санкт-Петербурге", - как передает Арменпресс, со ссылкой на ТАСС, сказала она. Голодец подчеркнула, что в 2017 году состоялось четыре встречи между лидерами России и Японии.