Brussels Airlines-ը վերսկսում է կանոնավոր չվերթները դեպի Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Brussels Airlines բելգիական ավիաընկերությունը Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության կողմից ստացել է թույլտվություն՝ հունիսի 2-ից Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղով կանոնավոր չվերթներ իրականացնելու համար: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԿԱ քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության մամուլի ծառայությունից:
Հունիսի 2-ից հուլիսի 2-ը, ինչպես նաև օգոստոսի 29-ից հոկտեմբերի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում չվերթները կիրականացվեն շաբաթական մեկ չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր շաբաթ, իսկ հուլիսի 3-ից օգոստոսի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում չվերթները կիրականացվեն շաբաթական 2 չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր երեքշաբթի և շաբաթ օրերին:
ՀՀ կառավարությանն առընթեր քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանը 2018 թվականի փետրվարի 28-ին ընդունել էր Brussels Airlines ավիաընկերության փոխնախագահ պարոն Հերման Կարպենտյերի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել էր ավիաընկերության կողմից Բրյուսել-Երևան-Բրյուսել երթուղու շահագործման վերսկսման հարցը:

YEREVAN, MARCH 19, ARMENPRESS. The Brussels Airlines, Belgium’s national carrier, received a permission from Armenia’s General Department of Civil Aviation to operate Brussels-Yerevan-Brussels regular flights from June 2, the General Department told Armenpress.
During the period from June 2 to July 2, from August 29 to October 27 the flights will be operated once a week on Saturdays, but from July 3 to August 28 the flights will be carried out twice a week on Tuesdays and Saturdays.
Sergey Avetisyan, Head of Armenia’s General Department of Civil Aviation held a meeting with Brussels Airlines Vice President Herman Carpentier on February 28. During the meeting the sides discussed re-launching the Brussels-Yerevan-Brussels flight by the Belgian national carrier.